Ratnieks: Ģeopolitiskā situācija būtiski ietekmē investīciju vidi, taču to iespējams izmantot arī Latvijas labā 2

Rīgas attīstība un investīciju piesaiste ir viens no galvenajiem jautājumiem, par ko tika diskutēts TV24 raidījumā “Rīga gatava?”. Diskusijā piedalījās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks un partijas “Gods kalpot Rīgai” valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Oļegs Burovs, viņi pauda viedokļus par likumdošanas izaicinājumiem un iespējām veicināt pilsētas attīstību.

Saikne ir maģiska! Neviens mājdzīvnieks nespēj mīlēt jūs tā, kā šīs 10 suņu šķirnes
Kokteilis
Viņi to nevienam nesaka, bet… Kādi ir katras zodiaka zīmes pārstāvju lielākie noslēpumi?
Brokastu vietā – krāpnieku uzbrukums: iedzīvotāji masveidā ziņo par aizdomīgiem maksājumiem
Lasīt citas ziņas

Diskusijas laikā Edvards Ratnieks uzsvēra, ka ģeopolitiskā situācija būtiski ietekmē investīciju vidi, taču to iespējams izmantot arī Latvijas labā. “Ja mēs runājam par militāro rūpniecību, tad tas varētu būt viens no virzieniem, kurā attīstīt investīciju piesaisti,” norādīja Ratnieks, piebilstot, ka nepieciešamības gadījumā jāveic likuma grozījumi, lai novērstu ierobežojumus investoriem.

Oļegs Burovs, iesaistoties diskusijā, pievērsa uzmanību jautājumiem par likumdošanas procesu un pašvaldības kompetenci. Viņš asi kritizēja kolēģa pieeju. Viņš brīdināja par risku, ka pašvaldība varētu pārvērsties par “mākleri”, ja politiskās intereses sāktu dominēt pār profesionālismu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Diskusija raisīja plašāku jautājumu par to, kā pašvaldība var kļūt par atbalsta mehānismu investoriem, nevis par birokrātisku šķērsli. “Šeit jautājums ir — kā mēs varam palīdzēt, nevis kāpēc mēs to nevaram darīt. Ja ir vēlme nestrādāt, tad atrunas vienmēr atradīsies,” piebilda Ratnieks, norādot uz nepieciešamību paātrināt saskaņošanas procesus un veicināt investoru aktivitāti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.