Negaiss Rīgā.
Negaiss Rīgā.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgā spēcīgā lietus dēļ bija traucēta 1.tramvaja kustība; galvaspilsētā aktīvi strādā ūdens atsūknēšanas tehnika 11

Rīgā sestdien pēc spēcīgajām lietusgāzēm strādā vairākas ūdens atsūknēšanas tehnikas vienības, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore Lelde Rudzika.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 4
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 133
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Viņa norādīja, ka tehnika tiek nosūtīta uz vietām, kur peļķu dēļ transportlīdzekļu satiksme ir apgrūtināta. Tāpat ielu uzturēšanas speciālisti turpina apsekot applūdušās vietas, lai pārbaudītu, vai nav nosprostotas kanalizācijas akas, un nepieciešamības gadījumā tās attīra.

Par applūdušām ielu brauktuvēm pašvaldība aicina ziņot Rīgas domes Satiksmes vadības centram uz bezmaksas informatīvo tālruni 80 003 600.

CITI ŠOBRĪD LASA

Patlaban specializētā tehnika – hidrodinamiskās mašīnas – strādā vairākās vietās pilsētā. Tehnika nosūknē uz brauktuves sakrājušos lietus ūdeni vietās, kur tas pats neaizplūst.

Ņemot vērā aktuālo laika prognozi, ielu uzturētāji ir gatavi veikt nepieciešamos darbus arī dienas turpmākajā daļā.

Vienlaikus “Rīgas satiksme” mikroblogošanas vietnē “X” vēsta, ka spēcīgo lietusgāžu dēļ sestdien bija apstājusies 1.tramvaja kustība pie Gaisa tilta. Patlaban satiksme ir atjaunota, taču tramvajs var braukt ar kavējumu.

Ārtelpas un mobilitātes departamentā atgādina, ka pie apjomīga un vienlaicīga nokrišņu daudzuma notekūdeņu sistēma nevar uzreiz novadīt visu ūdens daudzumu, tas aizplūst pakāpeniski. Tāpat jāņem vērā, ka lietus ūdens aizplūst lēnāk vietās, kur noteku sistēma vēl nav atjaunota.

Spēcīgu lietusgāžu laikā Rīgā applūst tās ielas, kurās vēsturiski nav izbūvēta lietus ūdens kanalizācijas sistēma vai tā vēl nav atjaunota. Jaunas lietus ūdens kanalizācijas sistēmas tiek izbūvētas jaunbūvējamām ielām un satiksmes objektiem, kā arī ielās, kuras tiek pārbūvētas. Ikdienā tiek veikts preventīvs darbs, pārbaudot gan sūkņu stacijas, gan kolektorus, lai nodrošinātu to nepārtrauktu darbību lietusgāžu laikā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.