Rungainis: Bija nepārtraukts “pīrāga” palielinājums! Ceru, ka tagad politiķi atgriezīsies risināt pamatproblēmu – zemo Latvijas ekonomikas konkurētspēju 61

“Politika mums ir tāda, kāda mums tā ir, respektīvi, salīdzinoši vāja, un, protams, tas ir cilvēka dabā – atlikt grūtās lietas un darīt vienkāršās. Un tāda koalīcijas politika knapas koalīcijas situācijā ir arī balstīta uz zemāko kopsaucēju, bet nu tā jau ir lielākoties vienmēr,” tā sacīja uzņēmējs Ģirts Rungainis TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?”, apspriežot aktualitātes Latvijas politikā un ekonomikā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Runājot par “pīrāga dalīšanu”, Rungainis atzīmēja, ka kopējie valsts tēriņi pēdējos gados pieauguši “pa vairākiem miljardiem” eiro.

Uzņēmējs norādīja: “Gan šis te budžets, gan ekonomikas izaugsme un aizņemšanās zemo procentlikmju situācijā, kovids [Covid-19] un viss tas pārējais – tas bija nepārtraukts pīrāga palielinājums! (…) Te mēs esam nonākuši situācijā – pārāk liels optimisms un inflācija beidzās vai radikāli samazinās. Un mēs esam atpakaļ pie tā. Un es uz to kā uzņēmējs skatos ar cerībām, ka tas spiedīs politiķus atgriezties risināt pamatproblēmu – tā ir zemā Latvijas ekonomikas konkurētspēja un pelnītspēja principā, kura balstās pārbirokātizācijā, pārregulācijā, nepietiekamā konkurētspējā, konkurētnespējīgā izglītības sistēmā, medicīnas sistēmā, un tā tālāk.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Jārisina būtu “sistēmiskās problēmas”, piebilda Rungainis TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?”. “Ko konkrēti griezīs? Nu kā parsasti! Jo skaļāk bļaus, jo mazāk griezīs. Tas, ka aizsardzības budžets un drošība ir ārpus jautājumiem, es domāju, tur nav variantu, atskaitot to, ja pie varas būs Kremli pārstāvošās partijas,” norādīja Rungainis, komentējot to, ko šobrīd politiķiem vajadzētu risināt Latvijas ekonomikā.

Plašāk skatieties pievienotajā video!

Pilnu TV24 raidījumu “Kur tas suns aprakts?” variet skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.