Kultūra
Kultūrpolitika

Saldū taps Jaņa Rozentāla gleznas “Pēc dievkalpojuma” bronzas skulptūru parks2

Publicitātes foto

19. februārī Saldus novada domē viesojās fonda “Mākslai vajag telpu” valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns, kurš tikās ar priekšsēdētāju Māri Zustu. Vizītes laikā tika pārrunāta iespējamā sadarbība nākotnē, Zuzāna kungam prezentējot Jaņa Rozentāla gleznas “Pēc dievkalpojuma” bronzas skulptūru izveides ideju.

J. Zuzāns: “Mēs redzam, ka šī ir brīnišķīga ideja, ko vajag atbalstīt un attīstīt. Katrā pilsētā tādi mākslas objekti ir nepieciešami un tas pilsētai dod īpašu šarmu.” J. Zuzāns un fonds “Mākslai vajag telpu” atbalstīs projektu, kļūstot par sadarbības partneriem šī projekta realizācijā.

Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts uzsvēra, ka šis būs pirmais projekts novada vēsturē, kuram tiks piesaistīts tik liels finansiāls atbalsts no privātā sektora. Arī novada uzņēmējs Argods Lūsiņš ir piekritis ziedot ievērojamu naudas summu šo skulptūru izveidei. Uzņēmēju ziedojumi segs gandrīz pusi no plānotajām projekta izmaksām.

Lai arī fonda galvenais mērķis ir sekmēt iniciatīvu par 20.gs. otrās puses un mūsdienu mākslas muzeju izveidošanu Latvijā, fonda mērķi skar arī reģionālās vides attīstību mākslas pieejamībā, atbalsta jaunradi Latvijas mūsdienu mākslas procesos, kā arī mākslas jaunradi, kas reflektē un interpretē par jau esošo Latvijas mākslas mantojumu. Lai arī Jaņa Rozentāla darbi ir pieejami sabiedrībai Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, projekta “Pēc dievkalpojuma” bronzas skulptūru parks ir pateicīgs projekts, kas izgaismos to, ka interpretācija nepilda memoriālu funkciju, bet gan iesaistošu – kā mūsdienīgā valodā var runāt par to, kas mūsu tautas vēsturei nozīmīgs? Bronzas skulptūras tiks veidotas pēc Rozentāla gleznā saskatāmo tēlu aprisēm, Saldus pilsētvidi papildinot ar nozīmīgiem, bet laikmetīgiem mākslas darbiem, tādā veidā kļūstot par jauniem simboliem mūsu sabiedrībā.

Tikšanās laikā tika apmeklēta plānoto skulptūru uzstādīšanas vieta un Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs, kur J. Zuzāns apskatīja muzeja mākslas ekspozīcijas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Atbalsti kino vecmeistarus, straumējot latviešu filmas! 1
1 diena
VK
Vita Krauja
Kultūra
Skolēnu Dziesmu svētku pārcelšana vissmagāk ietekmētu deju nozari 1
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
LALIGABA nominantus un Mūža balvas laureātu paziņos 31. martā
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei
13 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Tukumā uguns no atkritumiem pārmetusies uz blakus esošo angāru, deg arī kūla
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
VID saņemti jau 498 iesniegumi dīkstāves pabalsta izmaksai
1 stunda
IE
Ināra Egle
Latvijā
Vai neievēro pašizolāciju? Iedzīvotāji ziņo par Saeimas deputātu atrašanos ārpus dzīvesvietas
58 minūtes
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Krievija uz laiku slēgs sauszemes robežas
2 stundas