Oskara Ķibermaņa pilotētais četrinieks.

Savainotais Ķibermanis cīnās par desmitnieku Īglsā, Melbārdis uzvar Siguldā 0

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa četrinieku ekipāža svētdien Austrijā Īglsas trasē ieņēma 11.vietu Pasaules kausa piektā posma sacensībās, kamēr Ralfs Bērziņš bija 20.pozīcijā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139

Ķibermaņa ekipāžu stūma Arvis Vilkaste, Lauris Kaufmanis un Matīs Miknis, bet Bērziņam palīdzēja Edgars Pirogs, Edgars Nemme un Dāvis Spriņģis. Ķibermanis iepriekšējā nedēļa Pasaules kausa posmā sastiepa kājas muskuli, kā dēļ šīs nedēļas sacensībās viņš jau startā sēdēja kamanās.

Uzvaru posmā svinēja vācieša Frančesko Frīdriha pilotētais četrinieks, bet otro vietu izcīnīja viņa tautietis Johanness Lohners, kurš divu braucienu summā atpalika 0,33 sekundes. Vāciešu pjedestālu izjauca amerikānis Hanters Čērčs, kurš bija 0,42 sekundes lēnāks.

Septiņas sekundes simtdaļa aiz pirmā trijnieka bija vācietis Niko Valters, piekto vietu ieņēma kanādietis Džastins Kripss, bet pirmo sešinieku noslēdza krievs Aleksejs Stuļņevs.

Pirmajā braucienā ātrākais bija Frīdrihs, kurš trasi veica 50,92 sekundēs. Tikai sešas sekundes simtdaļas viņam zaudēja tautietis Lohners, bet pirmo trijnieku ar 0,19 sekunžu deficītu noslēdza Čērčs. Ķibermanis Frīdriham zaudēja 0,49 sekundes un bija desmitais, bet Bērziņš atpalika 0,77 sekundes, kas deva 18.pozīciju.

Frīdrihs uzvarēja arī otrajā braucienā, lai gan bija četras sekundes simtdaļas lēnāks kā pirmajā. Čērčs viņam zaudēja 0,23 sekundes, bet Lohners atpalika 0,27 sekundes. Ķibermanis atpalika 0,57 sekundes un uzrādīja 11.rezultātu, bet Bērziņš ar 0,88 sekunžu deficītu bija pēdējais starp 20 otrajā braucienā startējušajām ekipāžām.

Sacensībās piedalījās 24 ekipāžas.

Savukārt, olimpiskā čempiona Oskara Melbārža pilotētais bobsleja divnieks ar stūmēju Intaru Dambi svētdien Siguldā izcīnīja uzvaru Eiropas kausa posma sacensībās.

Melbārdim tā ir otrā uzvara šajā sezonā.

Melbārža pilotētais divnieks abos startos ar 4,99 sekundēm bija astotais, toties braucienos viņiem bija otrā un pirmā vieta. Pirmajā braucienā Latvijas divnieks trasi veica 50,26 sekundēs, par divām simtdaļām piekāpjoties vācietim Simonam Fraidlim. Otrajā braucienā latvieši ar 50,27 sekundēm bija ātrākie un sāncensim atvinnēja sešas sekundes simtdaļas.

Līdz ar to, Fraidli ekipāža uzvarētājiem zaudēja nieka 0,04 sekundes, bet trešajā pozīcijā palikusī Krievijas pilota Rostislava Gaitukeviča ekipāža bija 0,22 sekundes lēnāka.

Septīto vietu izcīnīja pilota Dāvja Kaufmaņa un stūmēja Ričarda Vārava ekipāža, kas startā bija piektā, bet braucienos ieņēma desmito un sesto vietu. Tikmēr Emīls Cipulis/Reinis Nungurs ierindojās 11.pozīcijā – startā viņiem 12. un 10.rezultāts, bet finišā 12. un astotā vieta.

Kaufmanis Melbārdim zaudēja 0,90 sekundes, bet Cipulis atpalika 1,20 sekundes.