“Sēž Eiropā vai ASV, raud krokodila asaras un dzer latte spaiņiem!” Kas šie ir par krieviem, kurus Cēzars raksturo ar patiesu nepatiku 0
Krievijas opozīcijas jautājums joprojām ir dziļi sašķelts un pretrunīgs – tā TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” norādīja NBS majors un Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš, komentējot interviju ar Leģiona “Brīvā Krievija” pārstāvjiem, tostarp Maksimu Droņikovu un kaujinieku ar segvārdu “Cēzars”.
Slaidiņš uzsvēra, ka intervijā īpaši izcelta attieksme pret Krievijas opozīciju, kas dzīvo Eiropā un ASV, bet nav iesaistīta bruņotā cīņā pret režīmu.
Viens no Leģiona pārstāvjiem Droņikovs pauda tiešu pozīciju, uzsverot savu izvēli palikt frontē. “Es esmu kopā ar Ukrainu, aizstāvot Ukrainu no savas tautas. Tā ir mana atbildība kā Krievijas pilsonim. Es nesēžu Eiropā un nedzeru latte spaiņiem vai neleju krokodila asaras. Es cīnos pret šo režīmu kopš 2022. gada,” viņš norādīja intervijā.
Slaidiņš skaidroja, ka Leģiona skatījumā Krievijas opozīcija ir ļoti dažāda – daļa pametusi Krieviju pēc pilna mēroga iebrukuma sākuma, daļa darbojas no ārvalstīm, taču tikai neliela daļa ir izvēlējusies bruņotu pretestību.
Pēc viņa teiktā, Leģions sevi uzskata par vienīgo reāli aktīvo opozīcijas formu, kas tieši cīnās pret Putina režīmu. “Vienīgā opozīcija, kas patiešām cīnās ar ieročiem pret Putina režīmu, ir šie cilvēki. Pārējie ir vairāk vārdu līmenī,” tā Slaidiņš atspoguļoja Cēzara nostāju.
Vienlaikus asi kritizēti tiek vairāki pazīstami Krievijas opozīcijas pārstāvji, kuri darbojas no Eiropas, tostarp Vladimirs Volkovs, Katzs, Naki un citi. Viņiem tiek pārmesta pārlieku teorētiska vai publiska darbība, neiesaistoties tiešā cīņā.
Slaidiņš gan norādīja, ka šī plaisa starp dažādām opozīcijas grupām ir sena un dziļa – daļa uzskata bruņotu cīņu par vienīgo efektīvo ceļu, kamēr citi turpina politisku vai informatīvu darbību no drošām valstīm.
Intervijā tika skarts arī plašāks skatījums uz Krievijas politisko vēsturi. Tika kritizēta daļa opozīcijas par pozitīvu attieksmi pret Borisa Jeļcina laikmetu, ko Leģiona pārstāvji vērtē kā laiku, kas netika izmantots demokrātijas nostiprināšanai, bet gan noveda pie varas konsolidācijas Vladimira Putina rokās.
Pēc šī skatījuma, tieši Jeļcina laikmets un oligarhu ietekme esot radījusi apstākļus, kuros Putins varēja nostiprināties kā līderis, bet opozīcija šobrīd tikai mēģina labot vēsturiskas kļūdas.
Sīkāku intervijas un Cēzara uzskatu skaidrojumu skatieties pievienotajā video.



