Foto: ZumaPress/Scanpix/LETA

Skaidro eksperte: Kā varētu nodrošināt, ka cenu pieauguma rezultātā cilvēku maciņos paliek vairāk naudas? 6

Pēdējo mēnešu laikā, īpaši Covid-19 pandēmijas ēnā, plaši tiek diskutēts par to, kādu ietekmi uz cilvēku maciņiem atstās augošās elektroenerģijas un pārtikas cenas. Tiesa, Latvijas Lauksaimniecības rektore (LLU), profesore, ekonomikas doktore Irina Pilvere norāda, ka viens no veidiem, kā tomēr nodrošināt, ka cilvēku maciņos paliek vairāk līdzekļu ir, piemēram, pievienotā vērtības nodokļa (PVN) samazināšana pārtikai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Lasīt citas ziņas

“Ir jāsaprot gan valdība, gan iedzīvotāji. Ja iedzīvotāji maksā mazāk par pārtiku, tad, protams, šī te PVN daļa budžetam iet garām,” TV24 raidījumā “Naudas cena” situāciju skaidro I.Pilvere.

“Tas nozīmē, ka jāsameklē citi avoti, kā to visu nosegt. Mūsu- zinātnieku pārliecība- ir vienkārša. Ja cilvēks, iespējams, mazāk samaksās PVN, tad paliks vairāk naudas maciņos. Tas, savukārt, nozīmē, ka cilvēks varēs nopirkt vairāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tas nozīmē, ka viņš varēs vairāk samaksāt par mājokli, par kuru, iespējams, viņš šobrīd nezina, kā savilkt galus kopā. Varbūt vairāk būs iespēju apmeklēt sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus. Gala rezultātā nauda caur patēriņu atgriezīsies budžetā,” uzsver LLU rektore.

“Man jau liekas, ja mēs tā paskatītos un izanalizētu visu šo te dārzeņu piemēru kā vienu no eksperimentāliem produktu veidiem, tad mēs redzētu, ka droši vien ieguvēji ir ne vien iedzīvotāji, bet arī paši nozares pārstāvji, jo tajā ir audzis gan apgrozījums, gan PVN maksātāju skaits,” norāda I.Pilvere. “Ir daudz labu lietu nākušas klāt šim te PVN samazinājumam.”

Šīs nedēļas raidījuma “Naudas cena” tēma: PĀRTIKAS CENAS.

Viesos pie Armanda Pučes Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Kronbergs, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas vadītāja Ināra Šure un Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore, profesore, ekonomikas doktore Irina Pilvere.

Raksti savus jautājumus par tēmu komentāru sadaļā vai sūti Whatsapp uz 20019275! 

Skaties raidījumu jau šo sestdien plkst.17:00, ar atkārtojumu plkst.22:00!

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.