Foto no Vijas Beinertes personiskā arhīva.

Skanēs mīlasdziesmu koncerts Ojāra Vācieša un Ludmilas Azarovas piemiņai 0

Pievieno LA.LV

Sestdien, 9. februārī, Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē Rīgas skanēs mīlas dziesmu koncerts “Tev un ugunij”, LA.lv uzzināja RLB.

Kokteilis
24 lietas, kas mirst kopā ar vecākajām paaudzēm – ikvienam pāri 40 tas ir kā dūriens sirdī
Plāno ceļojumu rudenī? Nosaukti 7 populāri galamērķi uz kuriem eksperti šogad neiesaka doties 1
Kokteilis
TESTS. Latvieša laimes cepumiņš: izvēlies 1 no 6 un saņem savu dienas pareģojumu
Lasīt citas ziņas

Koncerts veltīts izcilajam latviešu dzejniekam Ojāram Vācietim (1933-1983) un viņa mūzai – dzīvesbiedrei, dzejniecei un tulkotājai Ludmilai Azarovai (1935–2012).

Dziesmas ar slavenā latviešu dzejnieka tekstiem ir paprāva un iespaidīga latviešu mūzikas literatūras daļa, tāpēc nokomplektēt skanisko materiālu koncerta vajadzībām bija patiešām apjomīgs atlases darbs, kur priekšroka tika dota mazāk pazīstamiem atzītu komponistu skaņdarbiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt L.Azarovas dzejai īpaši koncerta vajadzībām tika komponētas trīs jaunas oriģināldziesmas. To autori ir Liepājas komponists Andris Kontauts un diriģents Ārijs Šķepasts.

Koncertā piedalīsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Intis” (mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce), Rīgas Latviešu biedrības jauktais koris “Austrums” (mākslinieciskais vadītājs Ārijs Šķepasts, koncertmeistars – Aldis Liepiņš).

O. Vācieša un L. Azarovas dzejā un vēstulēs iejutīsies aktrise Zane Daudziņa un diriģents, vokālists, daudzu dziesmu autors Kārlis Rūtentāls. Koncerta režisore – Rēzija Kalniņa, scenārija autore Rasa Bugavičute-Pēce.

Koncerts sāksies plkst. 16, ieeja – bez maksas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.