Ceļu policijas un "Bolt" reids. Publicitātes foto

FOTO. Skrejriteņu braucēji joprojām pārkāpj Ceļu satiksmes noteikumus: tiek bloķēta pieeja “Bolt” pakalpojumiem 17

“Bolt”, lielākais Eiropas skrejriteņu operators pievienojās Ceļu policijas pārbaudei Rīgā, kuras laikā tika pārbaudīti 84 skrejriteņu braucēji. Pārsvarā skrejriteņu braucēji kārtīgi ievēroja ceļu satiksmes noteikumus, taču konstatēti arī pārkāpumi – braukšana divatā uz viena srejriteņa un alkohola lietošana pirms brauciena.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
Lasīt citas ziņas

“Šogad ir pieaudzis gan “Bolt” skrejriteņu lietotāju, gan elektrisko skrejriteņu privāto īpašnieku skaits, kas nozīmē, ka ir arvien vairāk jaunu braucēju, kuri mums ir jāinformē par aktuālajiem drošības noteikumiem.

Tieši izglītošana un skaidrošana ir viens no veidiem kā veicināt drošu satiksmi pilsētā. Pievienojoties “Bolt” platformai, ikviens lietotājs apņemas ievērot noteikumus, tai skaitā nebraukt divatā uz viena skrejriteņa, kā arī nebraukt ar skrejriteni alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja pārbaudes laikā noskaidrojām, ka šie noteikumi netiek ievēroti, attiecīgi rīkojāmies un īslaicīgi bloķējām braucēja pieeju mūsu pakalpojumiem. Savukārt tiem, kas noteikumus ievērojuši, dāvinājām ķiveres un atstarotājus,” saka Eimantas Balta, “Bolt” reģionālais skrejriteņu pakalpojuma vadītājs Baltijā.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas bataljona komandieris Jānis Parādnieks uzsver: “Daļa cilvēku, kuri izmanto elektriskos skrejriteņus, neievēro ceļu satiksmes noteikumus un elementārās drošības prasības – brauc atrodoties alkohola reibumā, kas ir bīstami no ceļu satiksmes drošības viedokļa, kā arī apdraud citus satiksmes dalībniekus.

Valsts policijas darbinieki ar šādām pārbaudēm vēlas veicināt visu satiksmes dalībnieku drošību, kā arī veidot skaidru apziņu, ka par noteiktās kārtības neievērošanu, var iestāties likumā noteiktā atbildība.”

Valsts policija atgādina, ka elektrisko skrejriteņu vadītājiem, kas piedalās satiksmē, ir rūpīgi jāievēro ceļu satiksmes noteikumi. Drošas braukšanas principus nosaka arī Bolt skrejriteņu lietošanas noteikumi: skrejriteņa maksimālais ātrums ir noteikts ar likumu – tie ir 25km/h.

Ikvienam, un īpaši tiem, kas skrejriteni izmanto pirmo reizi, lietotnē pieejams iesācēju režīms, kas maksimālo ātrumu ierobežo līdz 15 km/h.

Ir aizliegts ar vienu skrejriteni pārvietoties diviem cilvēkiem. Strikti aizliegts vadīt elektrisko skrejriteni alkohola reibumā, kas ir ne tikai bīstami, bet arī par to ir paredzēts soda mērs. Ja alkohola koncentrācija izelpā vai asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, – sods jāmaksā 40 eiro apmērā, bet ja sasniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, – 120 eiro apmērā, virs 1,5 promilēm tie ir jau 170 eiro.

Šī gada maijā “Bolt” noslēdza memorandu ar Valsts policiju, lai kopīgi veicinātu ceļu satiksmes drošības situācijas uzlabošanu un lai, apzinoties ceļu satiksmes dalībnieku izglītošanas nepieciešamību, īstenotu informatīvās kampaņas par ceļu satiksmes drošību. Sadarbības ietvaros “Bolt” lietotnē tiek izvietots Valsts policijas paziņojums par drošas uzvedības noteikumiem uz ceļa.

Reklāma
Reklāma

“Bolt” skrejriteņi pieejami lietotājiem no 18 gadu vecuma jau 11 Latvijas pilsētās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.