Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Latvijas valsts ceļi

Starp Jelgavas un Liepājas šosejām uz Rīgas apvedceļa slēdz bīstamos 32 kreisos pagriezienus 15

Lai uzlabotu satiksmes drošību uz Rīgas apvedceļa (A5) (Salaspils–Babīte) posmā no divlīmeņu mezgla ar Jelgavas šoseju (A8) līdz divlīmeņu mezglam ar Liepājas šoseju (A9) (22.–34. km) ir veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas, likvidējot 32 kreisos pagriezienus no un uz apvedceļu A5, tā portālu LA.LV informēja VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) Komunikācijas daļa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Kreisie pagriezieni ir saglabāti atsevišķos krustojumos, kur nogriešanās ir uz un no ceļiem ar zemu intensitāti. Aicinām autovadītājus pievērst uzmanību izmaiņām un ievērot ceļu satiksmes noteikumus.

Turpmāk satiksme tiks virzīta caur:
• Rīgas apvedceļa (A5) un Liepājas šosejas (A9) divlīmeņu mezglu
• Rīgas apvedceļa (A5) un reģionālā autoceļa Rīga–Jaunmārupe (P132) divlīmeņu mezglu
• Rīgas apvedceļa (A5) un Jelgavas šosejas (A8) divlīmeņu mezglu

CITI ŠOBRĪD LASA

Kreisie pagriezieni ir viens no bīstamākajiem manevriem satiksmē, īpaši bīstami tie ir uz tik noslogota valsts galvenā autoceļa kā Rīgas apvedceļš, norāda LVC.

Satiksmes intensitāte uz Rīgas apvedceļa (A5) posmā starp Jelgavas šoseju (A8) un Liepājas šoseju (A9) ir vairāk nekā 14 000 transporta vienību diennaktī, no kurām 20% ir kravas transports. Apvedceļa posmā starp Jelgavas un Liepājas šosejām pēdējo sešu gadu laikā notikuši vairāk nekā 65 ceļu satiksmes negadījumi (CSNg), kuros cietuši vai ievainoti vairāk nekā 70 cilvēki, bet bojā gājuši trīs.

Satiksmes organizācijas izmaiņas veiktas ar ceļazīmju un horizontālo apzīmējumu palīdzību un ir plānoti kā īstermiņa satiksmes drošības uzlabojumi līdz autoceļa A5 pārbūvei par automaģistrāli. Vairāk informācijas par A5 pārbūves plāniem LVC interneta mājas lapā ŠEIT.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.