STOPkadri par Kariņa lidojumu izvērtēšanu: “Evika padomā un saka – iedodiet mums vēl vienu mēnesi laika! Tā izskatās bikšu gumijas stiepšana…” 120

“Cik var runāt par Krišjāņa Kariņa lidojumiem? Un Ģenerālprokuratūra vēl liek premjerei izveidot komisiju. Viņa izveido komisiju un domā: ko tur darīt?” tā TV24 raidījumā “STOPkadri” komentēja žurnālists Armands Puče, vēlreiz uzmanības epicentrā izvirzot bijušā premjera Krišjāņa Kariņa (JV) privāto lidojumu lietu, kas šobrīd vēl tiek vērtēta īpašā komisijā, kas veic dienesta pārbaudi premjeres Evikas Siliņas (JV) uzraudzībā.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

“Kas notiek komisijā? Komisijā ir lietas. Komisijā ir četri ministrijas pārstāvji un premjere. Un tad ir vadītājs – Tieslietu ministrijas valsts sekretārs. Un par to visu – Kariņa lidojumiem – vajadzēja nodot atzinumu līdz 30.aprīlim. Nu ko Evika dara? Evika var darīt tā: Krišjāni, panāc šurp! Tā viņa nesaka. Viņa sanāk kopā un saka: vajadzētu izvērtēt! Bet informācijas nav, jo Valsts kontroles ziņojums – nu kas tad tā par informāciju?! Tas tikai Valsts kontroles ziņojums,” norāda Puče TV24 raidījumā “STOPkadri”.

“Evika padomā un saka: iedodiet mums vēl laika – vēl vienu mēnesi! Tā izskatās bikšu gumijas stiepšana…Latvijas valsts. Nekas! Evika 30.maijā atskaitīsies, un droši vien mēs visi pieņemsim zināšanai,” secināja Puče, ironiski smaidot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Portāls LA.LV jau ziņoja, ka līdz 30.maijam ir pagarināts termiņs īpašas komisijas veicamajai dienesta pārbaudei saistībā ar ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (JV) lidojumu lietas apstākļu izvērtēšanu, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) izdevusi rīkojumu par dienesta pārbaudes termiņa pagarināšanu līdz 30.maijam. Līdz šim bija paredzēts, ka dienesta pārbaudei jānoslēdzas līdz 30.aprīlim. Dienesta pārbaudes komisijā ietverti Tieslietu ministrijas (TM), Finanšu ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Labklājības ministrijas un Ministru prezidenta biroja pārstāvji. Komisiju vadīs TM valsts sekretārs Mihails Papsujevičs.

Dienesta pārbaudes komisija izveidota, reaģējot uz Ģenerālprokuratūras iesniegumu “Par gaisa transporta līgumreisu pakalpojumu izmantošanas tiesiskumu”.

Kā ziņots, daļā sabiedrības kritiku izpelnījušies Kariņa Ministru prezidenta laika vadīto delegāciju veiktie speciālie avioreisi. No 2021. līdz 2023.gada septembrim no valsts budžeta atbilstoši Valsts kancelejas apkopotajai informācijai šādi iztērēti 613 830 eiro, bet kopā ar ES segto izmaksu daļu tēriņi sasniedz 1,36 miljonus eiro.

Par minētajiem lidojumiem revīziju veica arī Valsts kontrole, bet Valsts kanceleja to apstrīdēja. Valsts kancelejas iesniegumu, kurā apstrīdēts Valsts kontroles starpziņojums par Kariņa speciālajiem avioreisiem, Valsts kontroles padome skatīja 27.marta sēdē.

Tāpat LETA jau ziņoja, ka ģenerālprokuratūra marta beigās sākusi un nodevusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam izmeklēšanai kriminālprocesu par iespējamu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu bijušā Ministru prezidenta Kariņa komandējumos. Plašāk lasiet LA.LV rakstā ŠEIT.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.