“Tajā brīdī bija baigais šoks…” Saruna ar bijušo “Kurzemes finieris” valdes priekšsēdētāju Dzintaru Odiņu 19

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirknī aprīlī tika uzsākts kriminālprocess par to, ka, izmantojot SIA “Kurzemes finieris” maksātnespējas procesu, iespējams, tā noziedzīgā ceļā nodrošinot iespēju pārņemt kontroli uzņēmumā, tostarp atsavinot vērtīgus pamatlīdzekļus, vēsta “Dienas Bizness”.

Cik gadi ir jānostrādā, lai varētu saņemt valsts garantēto minimālo pensiju? 126
“Ļoti liela un dziļa brūce. Par to nerunā un nejoko.” Ir kāda tēma, par ko nevajadzētu runāt, latviešiem satiekot lietuviešus 12
VIDEO. “Mēs pastāvam tik ilgi, kamēr mēs apspiežam citus.” Krievs skaidro, kāpēc Krievija nevar iztikt bez karošanas
Lasīt citas ziņas

Kriminālprocess tika uzsākts pēc uzņēmuma bijušā valdes priekšsēdētāja Dzintara Odiņa iesnieguma policijai 2022. gada septembrī, kurā viņš norādīja, ka 2014.gadā notikusī uzņēmuma pārņemšana bijusi ar krāpšanas pazīmēm. Proti, sākotnēji uzņēmuma “Stiga RM” īpašnieks Andris Ramoliņš viņam esot uzdevies par potenciālo investoru, bet vēlāk iniciējis maksātnespējas procesu tiesā un tā gaitā nodrošinājis “Stiga RM” kontroli pār SIA “Kurzemes finieris”.

Aktuālizējot tematu par reiderismu Latvijā, sarunā ar TV24 uzņēmuma bijušais īpašnieks Dzintars Odiņš dalās ar savu skatpunktu par notikušo.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kādas ir sajūtas, piedzīvojot reiderismu?

“Kad uzņēmējdarbībā ar finansēm esi iespiests stūrī, tad sāc meklēt investorus un uzķeries uz dažādiem. Es varbūt varu kokus pirkt un ražot, bet es neesmu finansists, kas var kaut ko piesaistīt. Varbūt tā bija tā kļūda. Uzticēšanās,” savu stāstu iesāk Dzintars Odiņš.

Uzņēmējs uzskata ka, uzņēmuma “Stiga RM” īpašnieks Andris Ramoliņš atrada Odiņa vājās vietas, kur uzspiest, lai izveidodu ļoti labas attiecības. Ar Ramoliņa uzņēmuma meistaru, kas Odiņa uzņēmumam piegādāja kokus, jau ilgus gadus bija izveidojusies sadarbība. Taču vienu brīdi Odiņa uzņēmums palika meistaram parādā un Odiņš saņēma zvanu no Ramoliņa: “Kas par lietu? Kāpēc esi parādāt?”. Odiņš atbildējis, ka nedaudz pietrūkstot finanšu, savukārt sarunas biedrs atteicis, ka var aizbraukt uz “Kurzemes finieri” un aprunāties par šo jautājumu. Sākot sarunu, Ramoliņš esot sacījis, lai parāda rūpnīcu – pastaigās, paskatīsies, parunās par nākotnes plāniem. Pēc tam viņš Odiņam teicis: “Klausies, es varētu būt investors.”. Un tā viss sācies.

“Tad viņš sāka jautāt, cik naudas vajag, ko vajag investēt… Es sāku stāstīt un viņš teica, ka tas ir ceļams un viņam tīri interesants pasākums. Viņš kā kocinieks varētu ar kokiem nodrošināt un mēs varētu kaut ko kopā sākt,” turpina stāstīt Odiņš.

Kas bija tie vājie punkti, kurus izmantoja?

“Pēc tam, kad es iedevu visus grāmatvedības papīrus un kad viņš bija ar saviem juristiem apskatījis, cik spēcīgs tobrīd esmu, saruna jau bija cita. Kad devu papīrus, viņš teica, ka ejam kā partneri – 40% paliek man un 60% viņam. Kad visu bijām sarunājuši, juristi gatavoja līgumu, viņš man paralēli ieveda kravas, lai ražošana neapstājas. Nu, ko es… Es strādāju un darbojos,” par vienošanos ar Ramoliņu pastāsta Odiņš.

Kad ieraudzīja, kad viss ir beidzies?

“Man no viņa atnāca vēstule par nesamaksātiem kokiem. Es viņam zvanīju un teicu: “Kas tā par lietu? Mēs jau vienojāmies, ka būsim partneri.” Viņš atteica, ka tās ir tikai grāmatvedības formalitātes, ja vari maksāt, tad maksā, ja nevari, tad tas nekas. Es, protams, viņam maksāju, cik varēju, bet tad vienā brīdī no tiesas atnāca ziņojums par maksātnespēju,” turpina Odiņš.

Vienošanās būt kompanjoniem

Dzintars Odiņš ir pārliecināts, ka Andris Ramoliņš speciāli novilcināja līguma parakstīšanu. “Viņš visu laiku vilka to līgumu. Mēs to neparakstījām… Viņš to vilka un vilka, piedāvāja veikt labojumus. Tur iekšā bija saliktas visādas stulbības, ko es pasvītroju, ka tās vajadzētu pārrunāt. Viņš vienkārši visu laiku to vilka. Nenonācām līdz tādam punktam, ka viss ir forši un parakstām līgumu,” pastāsta uzņēmējs.

Odiņš norāda, ka vairākas dienas bija mēģinājis sazināties ar topošo partneri, taču Ramoliņš uz telefona zvaniem neatbildēja. Pēc tam, kad tika saņemts ziņojums par maksātnespēju, Ramoliņš atbildējis uz Odiņa zvanu un atteicis, ka viņam “Kurzemes finieris” vairs neesot interesants.

Paļaušanās maksātnespējas procesam

“Tajā brīdī bija baigais šoks, es arī tam paļāvos – kā būs, tā būs,” nosaka Odiņš.

Uzņēmējam jau tad radās aizdomas par “partneri” Andri Ramoliņu, ka tas bija “metiens viņam”: “Viņš bija apskatījies visus papīrus, visu izsvēris, iepazinies ar “Altum” piedziņas daļas cilvēku un viņi kopā bija sapratuši, ka es tur vairs neesmu vajadzīgs.”

Kāpēc tikai tagad mēro ceļu pēc taisnības?

SAISTĪTIE RAKSTI

“To tā nevar aizmirst. Uzņēmums tika būvēts no nulles vecā angārā. To restaurējām, piepirkām klāt zemi un piebūvējām vēl trīs jaunus angārus. Par iekārtām jau arī ir stāsts. Iekārtas finiera ražošanā nevar nopirkt parastos veikalos, ir speciāli ražotāji, kas tās taisa. Jaunas iekārtas ir nenormāli dārgas. Sākumā braucām pie uzņēmumiem un pirkām lietotas iekārtas,” atminas Odiņš.

Uzņēmējs vaļsirdīgi atklāj – sajūta, ka esi uzmests un piekrāpts, nav pagaisusi. Tāpēc viņš ir apņēmības pilns izcelt patiesību gaismā, attīrīt sevi no apmelojumiem un panākt, lai vainīgie tiktu sodīti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Cik gadi ir jānostrādā, lai varētu saņemt valsts garantēto minimālo pensiju?
“Ļoti liela un dziļa brūce. Par to nerunā un nejoko.” Ir kāda tēma, par ko nevajadzētu runāt, latviešiem satiekot lietuviešus
VIDEO. “Mēs pastāvam tik ilgi, kamēr mēs apspiežam citus.” Krievs skaidro, kāpēc Krievija nevar iztikt bez karošanas
Kokteilis
“Man likās, ka šādi ģērbjas tikai Kirkorovs” – Jāņa Zuzāna mīļotā sieviete uz pirmizrādi ierodas ģērbusies luksusa zīmolos “no galvas līdz kājām”
Kokteilis
“Kaut kāds ārprāts” – Magones kavalieris no Londonas nosauc viņu par slepkavu
Lasīt citas ziņas
STOPkadri: No 1. septembra Latvijā pilnībā likvidēta Ceļu policija
Vai Rietumi ar nodomu Ukrainai piegādā bojātu militāro tehniku?
Streičs: Latgale ir valsts drošības jautājums. Tur būs pirmie upuri, ja nāks tanki
FOTO. Ķirbji, kūkas, sieri, kartupeļi un citi rudens labumi – visīstākā latvietības sajūta un garša Straupes Zirgu pasta tirdziņā
STOPkadri: No 1. septembra Latvijā pilnībā likvidēta Ceļu policija
19:02
Slovākijas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi pret palīdzību Ukrainai noskaņotā partija
18:40
Kokteilis
Esi gatavs negaidītiem likteņa pavērsieniem! Horoskopi 2.oktobrim
18:33
Avārijas dēļ slēgta satiksme uz Vidzemes šosejas virzienā uz Ādažiem
It kā nogalinātais Krievijas admirālis “augšāmceļas” un runā video intervijā
“Ļoti liela un dziļa brūce. Par to nerunā un nejoko.” Ir kāda tēma, par ko nevajadzētu runāt, latviešiem satiekot lietuviešus
Problēma jau nav viens Putins. Problēma ir visā krievu tautā. Saruna ar Ukrainas žurnālistu Dmitriju Gordonu
Dārzs
Gribu pavairot lavandas krūmus! Ir divi veidi, kā to izdarīt
Rīgā krīt pasaules rekordi jūdzes skrējienā
Kokteilis
“Tas tā kā tāds standup comedy pasākums domāts?” – Didrihsone lasīs lekciju, soctīklu lietotāji neslēpj savu izbrīnu
Jānis Vimba: Es neuzskatu, ka mūsdienās ir iespējama tāda virzība, kā kādreiz Tautas fronte
Receptes
Cik ilgi un kādā temperatūrā drīkst sautēt vistu, lai tā nepaliek sausa?
Latvijas iedzīvotājus brīdina par došanos uz Turciju, aicinot izvairīties no no masveida pulcēšanās vietām
Oktobra pirmajā nedēļā laika apstākļus Latvijā noteiks ciklonu darbība. Ko sola sinoptiķi?
Ielu intervijas: Kāda pensija jums šķistu pietiekama? Vai būtu gatavs maksāt lielākus nodokļus, lai saņemtu lielāku pensiju?
Kokteilis
“Kaut kāds ārprāts” – Magones kavalieris no Londonas nosauc viņu par slepkavu
Uzdodoties par bērniem, no senioriem divos mēnešos izkrāpj vairāk nekā 30 000 eiro
Jautā skatītājs: vai veselības apdrošināšanas polises īpašniekiem arī būs jāmaksā par analīzēm?
Kokteilis
Esi gatavs negaidītiem likteņa pavērsieniem! Horoskopi 2.oktobrim
Pieaug Krievijas specdienestu agresīvu operāciju risks Latvijā
VIDEO. “Mēs pastāvam tik ilgi, kamēr mēs apspiežam citus.” Krievs skaidro, kāpēc Krievija nevar iztikt bez karošanas
Traģiska diennakts uz Latvijas auto ceļiem: satiksmes negadījumos gājuši bojā trīs cilvēki, tostarp divi jaunieši
Patīkami jaunumi hipotekāro kredītu maksātājiem! Tiek virzīts likumprojekts, ar ko plānots palīdzēt 127 00 Latvijas ģimeņu
Receptes
Baravikas saldā krējuma mērcē ar kartupeļu klimpām
ASV kādai sievietei četru gadu laikā dabiskās dzemdībās piedzimušas trīs meitas – visas 3. septembrī
Šogad krituši apjomīgākā pasūtījuma uz mājām rekordi. Kāds bijis lielākais pirkums?
Saruna ar Latvijas hokeja izlases aizsargu Jāni Jaku: “Galvenais ir daudz strādāt”