Bijušais Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš

“Tas ir diezgan nevajadzīgs mūsu valstij!” Kariņš par amatu dalīšanu, kas novērš uzmanību no galvenajiem darbiem 21

Amatu dalīšana koalīcijas partiju startā ir otršķirīgs jautājums, kas novērš uzmanību no galvenajiem darbiem, intervijā Latvijas Radio atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Ja esi dzimis vienā no šiem pieciem gadiem, tevī slēpjas potenciāls kļūt par ģēniju 8
Lasīt citas ziņas

Premjers skaidroja, ka lēmumus par amatu sadali koalīcijā var pieņemt tikai vienprātībā, savukārt jautājumā par ekonomikas ministra maiņu šādas vienprātības patlaban nav.

Jautājums par amatu pārdali Kariņa ieskatā patlaban ir nevietā. “Tas ir diezgan nevajadzīgs mūsu valstij. Mums ir daudz citu izaicinājumu – krīze, sāktās reformas, finanšu pārdale. Bet es neko nevaru darīt – ja koalīcijas partneri sāk domāt par amatiem, tad mums jāatrod kāds cits risinājums, atgriežoties pie sarunas par amatu sadalīšanas,” teica politiķis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kariņš novēroja, ka Latvijas politikā ir niķis likt uzsvaru uz amatiem un aizmirst par darbiem. Viņš ir pārliecināts, ka vēlētāji nevērtē partijas pēc amatiem, bet gan pēc konstruktīvas rīcības un darbiem.

Valdības vadītājs atzina, ka pagaidām ir pāragri spriest, vai līdzšinējais ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) varētu atkārtoti tikt šajā amatā. Lēmumi par “amatu pārbīdēm” ir pieņemami piecu partiju koalīcijā, un iespējas tagad ir dažādas.

Kariņš uzsvēra, ka viņam pašam nav apnicis vadīt valdību un darbu viņš ir gatavs turpināt. Premjers akcentēja, ka diemžēl tagad būs jāvelta daudz uzmanības jautājumam par amatiem, kas ir mazāk būtiska problēma.

“Tagad veltīsim savu laiku otršķirīgam jautājumam par amatiem, nevis svarīgākajam par valsts attīstību. Mūsu uzmanība būs novērsta no paša galvenā,” prognozēja premjers, uzsverot, ka ir svarīgi “šo mazo cinīti” partneru attiecībās pārvarēt iespējai ātri.

Kā ziņots, valdības koalīcijas partneri šodien pārrunās iespējas mainīt ministru portfeļu sadalījuma proporciju, izriet no politiķu paustā pagājušās nedēļas beigās.

Koalīcijas partneru Sadarbības sanāksmes sēde attālinātajā režīmā sāksies plkst.14.30, bet pēc tās ir paredzēta attālināta preses konference.

Ministru amatu proporcijas maiņai līdz šim piekrituši trīs koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība (NA), “Attīstībai/Par!” (AP) un “Jaunā vienotība” (JV), savukārt Jaunā konservatīvā partija (JKP) un “KPV LV” šo jautājumu vēl pārdomās, piektdien pēc tikšanās ar partneriem žurnālistiem pastāstīja Kariņš.

Reklāma
Reklāma

Jautājums par iespējamu proporciju pārdali valdībā tika aktualizēts pēc tam, kad “KPV LV” savulaik virzītais ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs mainīja politisko piederību, pārejot uz NA. “KPV LV” Saeimas frakcija nolēma atsaukt viņu no ekonomikas ministra amata, kas neapmierināja NA. Turklāt līdz ar Vitenberga atsaukšanu no ministra amata “KPV LV” frakcijas pameta vēl četri deputāti, līdz ar to šīs frakcijas rindas kopš valdības izveidošanas ir sarukušas vairākkārtīgi.

Ņemot vērā minēto, NA pauda vēlmi pārdalīt ministru proporcijas koalīcijā. “Par to šodien [piektdien] arī runājām, un par to nepieciešama vienprātība koalīcijā. NA, AP un JKP ir gatavi runāt par iespējamu proporciju pārdali, bet “KPV LV” un JKP izteica, ka viņiem būtu nepieciešams laiks, lai partiju iekšienē izdiskutētu gatavību meklēt risinājumus,” piektdien stāstīja Kariņš.

“Darbu ir daudz, bet esmu pārliecināts, ka, ja varam turpināt meklēt kompromisa garu, varēsim atrast labu risinājumu,” pagājušās darba nedēļas izskaņā teica premjers.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.