Kultūra
Kultūrpolitika

Tautieši ārvalstīs pievienosies “Gadsimta garākās Līgodziesmas” izdziedāšanā3


Folkloras kopa ”Dzērves” no Luksemburgas.
Folkloras kopa ”Dzērves” no Luksemburgas.
Folkloras kopa ”Dzērves” no Luksemburgas.

21. jūnijā no saules lēkta plkst. 4:29 līdz saules rietam plkst. 22:22 līgodziesma vīsies cauri visai Latvijai, četrām Eiropas valstīm un Kanādai, kopīgā dziedāšanā pulcējot 40 dažādus korus un folkloras ansambļus. Akciju “Gadsimta garākā Līgodziesma” jau trešo gadu organizē Latvijas Radio 2, balstoties uz latviešu tautas seno līgošanas tradīciju.

Unikālajā projektā piedalīsies tautieši Vācijā, Īslandē, Luksemburgā, Īrijā un Kanādā, tiešraidē izdziedot savu līgotni un līdzdalot izjūtu par svētku skandināšanu pasaulē. Eiropas latviešu apvienības vicepriekšsēde Elīna Pinto atzīst: “Latvija ir tur, kur ir latvietis. Un kur ir latvietis, tur ir dziesma. Tā ir stīga, kas mūs vieno ar savējiem, lai kur mēs šobrīd katrs dzīvotu. Līgodziesma ieskandēs šo lielo kopības sajūtu, ko šogad piedzīvosim.”

Jau agrā rītā plkst. 5:15 tiešraidē no Toronto (Kanāda) muzicēs ansamblis “Skanda”, kas pirmo reiz pulcējies pirms pieciem gadiem. Ansambļa ikdienas repertuārā lielākoties ir latviešu dziesmas – gan tautas dziesmas, gan koru dziesmas un populāri meldiņi. Ansambli vada komponists Jānis Beloglazovs, kurš pats veido dziesmu apdares.

No plkst. 18:45 līdz 20:15 ik pa pusstundai “Gadsimta garākā Līgodziesma” tiešraidē pieslēgsies četrām Eiropas valstīm:

• No Berlīnes (Vācija) “Labvakaru, Dievs palīdz!” dziedās folkloras kopa “Rīta rasa” Vinijas Folkmanes vadībā.

• No Īslandes pievienosies Reikjavīkas latviešu amatierteātra dziedātāji Ingrīdas Induses vadībā.

• No Luksemburgas dzirdēsim folkloras kopu “Dzērves”.

• Savukārt no Īrijas pieslēgsies Īrijas latviešu koris “LA’IR” – pati jaunākā dziedošā kopa ne vien Zaļajā Salā, bet arī latviešu diasporā pasaulē. Kori vada bijusī liepājniece, diriģente Rasa Stonkus.

Projekta “Gadsimta garākās Līgodziesma” mērķis ir atspoguļot līgošanas unikālo tradīciju, vienlaikus stiprinot tautas pašapziņu, piederības izjūtu un saliedētību.

LA.lv