Ekonomika
Īpašums

Video: Kā ēkās mazināt energoresursu izmantošanu, nepazeminot dzīves kvalitāti0


Daudzdzīvokļu māja “Pūre 22” – vienīgā energoefektīvi atjaunotā māja Tukuma novadā.
Daudzdzīvokļu māja “Pūre 22” – vienīgā energoefektīvi atjaunotā māja Tukuma novadā.
Publicitātes foto

Vai Covid-19 vīrusa izraisītās pandēmijas dēļ ES noteiktais zaļais kurss ekonomikā paliek nemainīgs? Kas notiks ar izvirzītajiem klimata neitralitātes mērķiem?

Biedrība “Baltijas Starptautiskā atjaunojamās enerģijas asociācija” atsāk pandēmijas dēļ pārcelto klātienes izglītojošo pasākumu ciklu par energoefektivitāti, ievērojot šobrīd spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus telpās.

Šā gada 15.jūlijā LU Zinātņu mājas zālē “Alfa” (Jelgavas iela 3, Torņakalns, Rīga) notiks seminārs ēku īpašniekiem un apsaimniekotājiem “Energoefektīvās ēkas: vīzija un realitāte”.

Tiešraides video:

Semināru par Eiropas zaļo kursu, uzstādījumiem ēku energoefektivitātē, esošajiem un nākotnes risinājumiem biedrība rīko sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un “Elektrum” energoefektivitātes centru Jūrmalā (dalībnieku reģistrācija LU Zinātņu mājā no plkst. 10.45, video tiešraides sākums portālā www.la.lv no plkst. 11.00).

Globālās klimata pārmaiņas no katra prasa konkrētu rīcību. Energoneitrālu ēku radīšana un agrāk uzcelto ēku atjaunošana mūsdienīgam kalpošanas ciklam vairs nav rūpes tikai par pašu ērtībām vai materiālo labumu, bet viens no svarīgiem virzieniem globālo mērķu sasniegšanai.

Kas īsti ir energoneitrālas ēkas un klimata neitrālas ekonomikas virziens? Par to tad arī runāsim un diskutēsim seminārā.

Savu redzējumu par dzīvojamās vides koncepciju XXI gadsimtā dalīsies arhitekts Uģis Šēnbergs, demonstrējot piemērus energoefektīvu māju būvniecībā, kā arī stāstīs par racionālu un efektīvu tehnoloģiju pielietošanu.

Savukārt ēku servisa uzņēmums “Termex” iepazīstinās ar praktiskiem un pieejamiem risinājumiem, kā ēkās jau tagad var taupīt energoresursus bez lieliem ieguldījumiem un dzīves kvalitātes pazemināšanas.

Par jaunākajām nostādnēm un Eiropas zaļā kursa prioritātēm informēs Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks Mārtiņš Zemītis.

Saeimas deputāts Viktors Valainis sniegs ieskatu Vācijas pieredzē un vērtēs Latvijas potenciālu.

Par to, kādas ir iespējas saņemt finansējumu energoefektivitātes projektu finansēšanai, stāstīs finanšu institūcijas ALTUM eksperts Aleksejs Kaņējevs, savukārt par energoefektivitāti kā iespēju ikvienam stāstīs “Elektrum” energoefektivitātes specialists Anrijs Tukulis.

Biedrības “Baltijas Starptautiskā Atjaunojamās Enerģijas Asociācija” viens no galvenajiem darbības mērķiem ir veicināt sabiedrības izpratni par energoefektivitāti, atjaunojamo energoresursu izmantošanas iespējām un nozīmīgumu. Biedrībai ir sadarbības partneri un pārstāvji Baltijas jūras reģiona valstīs, kā arī Āzijas kontinentā.

Pasākumu atbalsta: Eiropas Komisija, “Termex ēku serviss”, Energoefektivitātes centrs

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
2 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
1 stunda
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 10
Intervija 8 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 sasniedzis arī Krimuldas novadu
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
6 stundas