Ekonomika
Bizness

Tikko paziņo par pasākumiem Covid-19 ierobežošanai, ēdinātāji uzreiz prasa kompensācijas1

Foto: pexels.com

Papildu ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai sabiedriskās ēdināšanas iestādēm radīs zaudējumus, kuri valstij būtu jākompensē, aģentūrai LETA pauda Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Pinnis.

Viņš norādīja, ka papildu ierobežojumu ietekmē ēdināšanas iestādēs būs mazāks viesu skaits, kas negatīvi ietekmē apgrozījumu.

Tāpat līdz ar papildus prasībām būs grūtāk apkalpot viesus. Pinnis pauda cerību, ka valdības šodien papildu ieviestie ierobežojumi būs, kamēr tiks monitorēta situācija un nebūs ilgstoši.

Asociācijas pārstāvis uzsvēra, ka infekcijas uzliesmojumi ēdināšanas iestādēs nav ēdinātāju vaina, jo nozares uzņēmēji kopumā visus līdzšinējos ierobežojumus apzinīgi ievērojuši.

Drīzāk tas skaidrojams ar apmeklētāju cilvēcisko faktoru – ne visi apmeklētāju paši godprātīgi ievērojuši Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) rekomendācijas.

“Nozare, protams, pildīs normatīvi aktu prasības, jo mūsu interesēs ir saglabāt epidemoloģisko situāciju pēc iespējas zemā līmenī, lai cilvēki uz Latviju brauktu arī no ārvalstīm. (..) Nozare vienmēr ievērojusi prasības un papildus ierobežojumi nav nozares vaina.

Ja tie jāpastiprina, tad valstī vajadzētu ievest kādu zaudējumu kompensācijas mehānismu nozarei,” viņš pauda, norādot, ka “nozare dzīvo no dienas uz dienu”, jo turpmāko prognozēt nevar.

Komentējot, kādas tieši kompensācijas vajadzētu, viņš teica, ka tas vēl jāizvērtē. Tās varētu būt subsidētās darba vietas vai citi atbalsta mehānismi. Nozarei par šo jautājumu jau ir bijušas sarunas ar Ekonomikas ministriju. “Ņemot vērā cilvēcisko faktoru kā ierobežojumu cēloni, sagaidām papildus atbalsta mehānismus,” viņš noslēdza.

LETA jau ziņoja, ka Ministru kabinets šodien nolēma saīsināt sabiedriskās ēdināšanas vietu darba laiku, lai ierobežotu Covid-19 izplatību un novērstu arvien jaunus slimības uzliesmojumus.

Veselības ministrijas (VM) izstrādātais noteikumu projekts, ko šodien ārkārtas sēdē izskatīja valdība, papildina noteikumus “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, precizējot infekcijas izplatības dēļ noteiktos ierobežojumus.

Noteikts, ka sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzējam sabiedriskās ēdināšanas vietā būs jānodrošina, ka apmeklētājiem redzamās vietās (vismaz pie ieejas un kases ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietā) skaidri salasāma publiski pieejama informācija par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kas vienlaikus var atrasties pakalpojuma sniegšanas vietā.

Tāpat līdz 1.septembrim pagarināts ierobežojums cilvēku pulcēšanai sabiedriskās ēdināšanas vietās. No rītdienas, 11.jūlija, iekštelpās pie viena galdiņa nedrīkstēs atrasties vairāk par četriem apmeklētājiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi, savukārt ārtelpās pie viena galdiņa nedrīkstēs atrasties vairāk par astoņiem apmeklētājiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi.

Kā ziņots, šonedēļ Latvijā manāmi palielinājies jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits. Aizvadītajā diennaktī valstī veikts 1841 Covid-19 tests un reģistrēti 11 jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Saistītie raksti

Zināms, ka viens saslimušais atgriezies no ārvalstīm, pieciem saslimušajiem bijis kontakts ar saslimušo. Ar vēl pieciem saslimušajiem SPKC sācis saziņu.

Līdz šim valstī veikti 165 610 Covid-19 izmeklējumi, saslimušas ir 1165 personas un 30 mirušas. Savukārt atveseļojušies ir 1019 cilvēki.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Pasaulē
Pasauli aizkustina medmāsa, kura Beirūtas sprādziena laikā izglāba trīs jaundzimušos
2 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
“Reti kura sasniedza 20 gadus, bet Rebeka tika vistālāk,” treneris pēc Kohas paziņojuma izvēlēties mīlestību velta mīļus atvadu vārdus
1 stunda
LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“2100. gadā Latvijā iedzīvotāju skaits saruks līdz 350 tūkstošiem!” Ārsts Gruntmanis par Latvijas pamešanu, Covid-19 un politiku 10
Intervija 9 stundas
LE
LETA
Veselam
Covid-19 sasniedzis arī Krimuldas novadu
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Cēsiniece iekritusi rūdīta krāpnieka nagos. Naudas izvilināšanai izmantota īpaša shēma
6 stundas