Ekonomika
Bizness

Tirgotāju asociācija aicina tirgotājus pašus noteikt rekomendējamo pircēju skaitu0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Karīna Miezāja/LA.LV

Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) Krīzes vadības centrs aicina tirgotājus pašus noteikt rekomendējamo pircēju skaitu, lai varētu nodrošināt distancēšanās prasības un informēt par vienlaikus apkalpojamo pircēju skaitu, pavēstīja LTA prezidents Henriks Danusēvičs.

Asociācijas Krīzes vadības centra pārstāvji ir apsekojuši strādājošos tirdzniecības un ēdināšanas objektus un, apkopojot tirgotāju un ēdinātāju sniegto informāciju, papildinājuši rekomendācijas Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Bez iepriekšminētā tirgotāji aicināti norādīt vēlamo pircēju plūsmas virzienu tirdzniecības zālē un iezīmēt divu metru distances ar uzlīmēm vai krītiņiem. Tāpat uzņēmēji aicināti nodrošināt pārdevējus ar sejas aizsegiem vai uzstādīt aizsargstiklus, apgādāt pietiekamā skaitā ar dezinfekcijas līdzekļiem, vienreizējiem cimdiem, vai citiem līdzekļiem roku tīrīšanai.

Tirgotājiem rekomendēts kontaktēties ar teritoriālo policijas iecirkni, lai tie būtu gatavi personāla vai veikala apdraudējumiem un nodrošinātu ātru reakciju no drošības spēku puses.

Tāpat tirgotāji aicināti nodrošināt dubultdrošus preču piegādes avotus.

Danusēvičs norādīja, ka LTA šobrīd ir trīs galvenie uzdevumi – rūpes par darbiniekiem un viņu veselību, nodrošināt klientus ar pirmās nepieciešamības precēm, kā arī nodrošināt pārtikas drošību.

Savukārt ēdinātāji aicināti izvietot galdiņus vai bāra krēslus tā, lai atstatums līdz kaimiņam būtu vismaz divi metri. Tāpat visus galda piederumus vajadzētu pasniegt konkrētam klientam, bet garšvielas un citas piedevas pasniegt vienreizējā iepakojumā vai pašiem pievienot ēdienam vai dzērienam.

LTA mudina pie ieejas norādīt kafejnīcā pieejamo vietu skaitu un sekot distancēšanās prasību ievērošanai, bet tualetēs pēc iespējas piedāvāt vienreizējus vai bezkontakta roku žāvētājus un roku mazgāšanas līdzekļus.

Kā ziņots, no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Valdība svētdien nolēma, ka uz ārkārtējās situācijas laiku, neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un publiskās ārtelpās var ne vairāk kā divas personas, personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Valdība nosaka, kad inficēšanos ar Covid-19 uzskatīs par nelaimes gadījumu darbā
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Cietums par 147 000 000 eiro nevar būt prioritāte! Ģirģens uzskaita nozares, kur nauda vajadzīga daudz vairāk
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Seniorus Latvijā iesaista jauna superprodukta radīšanā
1 diena

Lasītākie

ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
“Es no darba nebaidos.” Saruna ar Guntaru Raču par krīzi, mūziku un dārzkopību 1
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Iveta, izslēdziet cirku, Pampāļu teātri, un, lūdzu, bez grimasēm!” Saeimas sēdi pārtrauc asa kritika 1
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Politologs Viņķelis par armiju ASV ielās, Trampu kā autoritāru vadoni un “klusējošajiem republikāņiem”
31 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 apkarošanas likums pieņemts. Vai tas palīdzēs arī izkļūt no krīzes?
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Cik pērn nopelnīja finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa? 5
6 stundas