Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Karīna Miezāja/LA.LV

Tirgotāju asociācija aicina tirgotājus pašus noteikt rekomendējamo pircēju skaitu 0

Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) Krīzes vadības centrs aicina tirgotājus pašus noteikt rekomendējamo pircēju skaitu, lai varētu nodrošināt distancēšanās prasības un informēt par vienlaikus apkalpojamo pircēju skaitu, pavēstīja LTA prezidents Henriks Danusēvičs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt 20
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm 53
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Lasīt citas ziņas

Asociācijas Krīzes vadības centra pārstāvji ir apsekojuši strādājošos tirdzniecības un ēdināšanas objektus un, apkopojot tirgotāju un ēdinātāju sniegto informāciju, papildinājuši rekomendācijas Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Bez iepriekšminētā tirgotāji aicināti norādīt vēlamo pircēju plūsmas virzienu tirdzniecības zālē un iezīmēt divu metru distances ar uzlīmēm vai krītiņiem. Tāpat uzņēmēji aicināti nodrošināt pārdevējus ar sejas aizsegiem vai uzstādīt aizsargstiklus, apgādāt pietiekamā skaitā ar dezinfekcijas līdzekļiem, vienreizējiem cimdiem, vai citiem līdzekļiem roku tīrīšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tirgotājiem rekomendēts kontaktēties ar teritoriālo policijas iecirkni, lai tie būtu gatavi personāla vai veikala apdraudējumiem un nodrošinātu ātru reakciju no drošības spēku puses.

Tāpat tirgotāji aicināti nodrošināt dubultdrošus preču piegādes avotus.

Danusēvičs norādīja, ka LTA šobrīd ir trīs galvenie uzdevumi – rūpes par darbiniekiem un viņu veselību, nodrošināt klientus ar pirmās nepieciešamības precēm, kā arī nodrošināt pārtikas drošību.

Savukārt ēdinātāji aicināti izvietot galdiņus vai bāra krēslus tā, lai atstatums līdz kaimiņam būtu vismaz divi metri. Tāpat visus galda piederumus vajadzētu pasniegt konkrētam klientam, bet garšvielas un citas piedevas pasniegt vienreizējā iepakojumā vai pašiem pievienot ēdienam vai dzērienam.

LTA mudina pie ieejas norādīt kafejnīcā pieejamo vietu skaitu un sekot distancēšanās prasību ievērošanai, bet tualetēs pēc iespējas piedāvāt vienreizējus vai bezkontakta roku žāvētājus un roku mazgāšanas līdzekļus.

Kā ziņots, no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Valdība svētdien nolēma, ka uz ārkārtējās situācijas laiku, neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un publiskās ārtelpās var ne vairāk kā divas personas, personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Veselam
“Viss. Variet iet! Tur jums receptes sarakstītas” – Annas pieredze ar mediķiem, kuri sūta no viena kabineta uz citu
Riskē izprovocēt kodolkaru: Putins draud ar “traģiskām” sekām, ja kāda no NATO dalībvalstīm sūtīs savus karavīrus uz Ukrainu
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro
Kokteilis
Satraucošas ziņas no Bekingemas pils: princis Viljams pēdējā brīdī atsakās no svarīga pasākuma apmeklējuma “personisku apstākļu” dēļ