Santa pie sava zirga Biskvīta, kas guva ar dzīvību nesavienojamu kājas traumu.
Santa pie sava zirga Biskvīta, kas guva ar dzīvību nesavienojamu kājas traumu.
Foto no privātā arhīva.

Traģēdija Pierīgā: pāri ceļam novilkta virve, aiz kuras aizķeras zirgs, kūleņo kopā ar jātnieci un gūst nāvējošas traumas 125

Divas draudzenes – Dārta Nikuļceva un Santa Zaltāne skaistā pavasarīgajā sestdienā, 15.maijā devās izjādē ar saviem zirgiem pa Beberbeķu dabas parku. Šķērsojot vienu no koplietošanas ceļiem parkā, Santa negaidīti krita ar visu zirgu. Tālākie notikumi risinājās kā baisā murgā.

Kabajeva nosūtīta pensijā? Baumo, ka Putinam ir jauna mīla – Bārbijas tipa blondīne, kura ir 32 gadus jaunāka par viņu 101
Nebūs te nekādas “inomarkas” – Krievija slēdz pēdējos apkārtceļus Rietumu automobiļiem. Centīsies saražot paši 67
TESTS: Tas, kā tu parasti sēdi, atklāj daudz par tavu personību
Lasīt citas ziņas

Pārmeta vairākus kūleņus kopā ar jātnieci

“Pareizāk sakot, nevis krita, bet pārmeta vairākus kūleņus ar visu zirgu un ilgi palika guļam zemē,” – sarunā ar portālu la.lv stāsta Dārta, kura pati ir sertificēta jāšanas trenere. Kas notika? Izrādās, kāds “labdaris” ceļam bija pāri pārvilcis virvi, ar kuras zirgs aizķērās. Diemžēl dzīvnieks – tīrasiņu angļu zirgs vārdā Bisvkīts lauza kāju, un traumas nebija savienojamas ar dzīvnieka dzīvību, kā rezultātā, pēc vairākām mokošām stundām, kuru laikā skaistais zirgs cieta milzīgas sāpes, atbraukušajam veterinārārstam nācās dzīvnieku eitanizēt.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Noliecu galvu pateicībā J. Tolpežņikova kungam, par profesionālu un operatīvu rīcību, lai atvieglotu šī zirga ciešanas meža vidū…Paldies arī draugiem par atbalstu. Paldies traktoristam par kritušā zirga savākšanu,” – cietušās sievietes arī ierakstījušas soctīklos.

Dažas dienas pēc notikuma Santa atklāj, ka, lai arī briesmīgajā negadījumā viņa neguva ļoti nopietnas traumas, lai gan pārvietoties vēl aizvien ir grūti. Viņai ir vairāki sasitumi, lielu daļu sievietes ķermeņa klāj zilumi, ir arī galvas un muguras traumas. Protams, Santai visvairāk sirds sāp par mirušo dzīvnieku, kas bija viņas zirgs piecus gadus.

“Dievs ir stāvējis klāt šajā negadījumā Santai, un traumas ir tādas, kas ir ārstējamas. Tas taču varēja beigties ar nosišanos vai ratiņkrēslu. Jātnieku sportā ir bijuši tādi gadījumi, kad bojā iet jātnieks, jo virsū uzkrīt zirgs, kas sver 600 – 700 kilogramus,” – stāsta Dārta.

Traumas, ko Santa guva kritiena rezultātā.
Foto no privātā arhīva.
“Zirgs bradāja pa mežu ar lupatu lēveros salauztu kāju, cieta nenormālas sāpes, viņa kājas bija sapinušās tajā novilktajā virvē,” – atceras zirga saimniece.

Viss notika mīklaini – vienīgie liecinieki nozuduši

Šoka stāvoklī pēc notikuma to, kas sekoja visam pēc kritiena, abas sievietes kā puzles gabaliņus var salikt tikai tagad. Visdīvainākais šajā traģiskajā stāstā ir tas, ka, iespējams, notikumam bijuši liecinieki.

“Brīdī, kad notika kritiens, ceļa nomalē stāvēja gaišas krāsas paveca “Audi” automašīna, kurā sēdēja jauns puisis un meitene. Pēc kritiena puisis pie mums pienāca un jautāja, vai mums viss ir labi? Piedzīvotajās šausmās nespēju reaģēt adekvāti un laikam atbildēju, ka viss ir kārtībā. Dīvainākais bija tas, ka šis pats vīrietis palīdzēja izpiņķerēt zirga kāju no virves, kas pirms tam bija pārvilkta pār ceļu un… nozust pats ar visu virvi,” – portālam stāsta Santa.

Gan Santa, gan Dārta ir uzrakstījušas iesniegumu policijā par notikušo. Tiek meklēts arī jaunais vīrietis, kas bija notikuma vietā un paņēma virvi.

“Es visu laiku analizēju, kas todien notika. Visa tā situācija bija ļoti dīvaina. Tieši tas moments, ka šie cilvēki bija vienīgie, kas redzēja nelaimi – atpiņķerēja zirgam kāju, savāca to striķi un aizbrauca. Jebkuram cilvēkam taču būtu skaidrs, ka pēc notikušā mēs bijām šokā un īsti neapzinājāmies, ko darām. Manuprāt, jebkurš būtu izsaucis gan policiju, gan ātro palīdzību, nevis vienkārši nozudis… Es biju tādās šausmās, ka balsī raudāju, man bija ārprātīga panika…

Kad es sapratu, ka vairs nav ne viņu pašu, ne virves, vienīgais, ko Santai teicu – neviens mums neticēs. Pateiks, ka divas duras ar zirgiem pa mežu nesās, neveiksmīgi zirgs aizķērās aiz saknes, salauza kāju un pārējo mēs izdomājām…

Bet nē! Es apzinos, ko redzēju, un Santai vairākas reizes jautāju, vai arī viņa redzēja to virvi un, protams, arī viņa ļoti spilgti to atceras, jo zirga kāja bija tajā sapinusies…” – tās dienas notikumus atceras Dārta. Viņa arī atzīst, vēl aizvien nespēj normāli gulēt, jo piedzīvotais atstājis neizdzēšamas pēdas apziņā…

Dzīvnieki glābēji apsaukājas un nosoda par zirga eitanāziju

“Pēdējā laikā kļuvuši aktuāli jautājumi par to, ka Beberbeķu dabas parks tiek izbraukāts ar kvadracikliem un krosa motocikliem un tādējādi arī postīts un ar to aktīvi cīnās tie cilvēki, kas sevi sauc par dabas draugiem. Bet, vai tiešām šādas metodes ir pieņemamas? Un šādi cilvēki dzīvo starp mums! Šoreiz nopietni necieta neviens cilvēks, taču tas, kādās mocībās un sāpēs cieta zirgs, diezin vai es to kādreiz spēšu aizmirst… “ – saka Santa.

Pēc šī stāsta publicēšanas vietnē “Facebook” nav bijis ilgi jāgaida, kā uzradušies arī nosodoši komentāri. Daži norādījuši, ka saimniecei “pat par zirgu pajāt” un neviens nav mēģinājis dzīvnieku glābt. Abas sievietes, kuras ar zirgiem nodarbojos jau vairākus gadus teic, ka diemžēl cilvēki ir dažādi un it īpaši – interneta vidē. Pieejamā informācija liecina, ka komentāra autore, kas cietušo sievieti tāpat nodēvējusi vārdā “zoss”, ir biedrības “Ar sirdi delnā” dibinātāja Andra Tomase.

“Veterinārārsts, kas specializējas zirgu jautājumos, ļoti skaidri ļāva saprast, ka vienīgais risinājums ir dzīvnieka eitanāzija. Mēs neuzskatām, ka zirgs būtu bijis jāpakļauj milzīgām ciešanām un sāpēm visas dzīves garumā, ja viņš nekad vairs nevarētu normāli ne staigāt, ne lēkšot. Ir neizsakāmi žēl zirga, jau kuru dienu no rīta mostos un atceros tās dienas notikumus un atkal raudu, bet reizēm ir jāprot stāvēt tam pāri, nebūt egoistam un rīkoties tā, kā labāk ir dzīvniekam,” – saka Santa.

Santa pie sava zirga Biskvīta, kas guva ar dzīvību nesavienojamu kājas traumu.
Foto no privātā arhīva.


Dārta Nikuļceva un Santa Zaltāne lūdz līdzcilvēku palīdzību: atsaukties ikvienu, kurš ir redzējis jebko saistībā ar notikušo negadījumu!
Zirgs Biskvīts guva tik nopietnu kājas traumu, ka veterinārārstam nācās dzīvnieku eitanizēt notikuma vietā:

Atgādinām, ka 2020.gada sākumā Madonas pusē traģisks negadījums notika ar kādu vīrieti, kurš, braucot ar kvadraciklu iebrauca pāri ceļam pārvilktā trosē.No gūtajām traumām 1974.gadā dzimušais vīrietis mira.

LA.LV Aptauja

Vai, tavuprāt, šādas metodes (novilktas troses pāri ceļam) ir pieļaujams veids, lai cīnītos ar kvadraciklu un motociklu braucējiem, kas izposta dabu?

  • Manuprāt, tas ir galējais variants, kad cilvēki vairs nezina, kā citādi cīnīties
  • Protams, ka ne! Tā ir drausmīga metode, kas var beigties ar kārtējo traģēdiju
  • Man ir grūti atbildēt uz šiem jautājumiem!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Kabajeva nosūtīta pensijā? Baumo, ka Putinam ir jauna mīla – Bārbijas tipa blondīne, kura ir 32 gadus jaunāka par viņu
Nebūs te nekādas “inomarkas” – Krievija slēdz pēdējos apkārtceļus Rietumu automobiļiem. Centīsies saražot paši
TESTS: Tas, kā tu parasti sēdi, atklāj daudz par tavu personību
Ja iespējams, pārceliec svarīgas tikšanās uz citu dienu! Horoskopi 22. februārim
Kokteilis
FOTO. Lelde Ceriņa, kā novērots, piedzīvojusi vizuālas pārvērtības: kas mainījies viņas izskatā?
Lasīt citas ziņas
Stoltenbergs: Ukraina ar F-16 drīkstēs veikt triecienus Krievijas teritorijā. Kijivai ir tiesības uz pašaizsardzību
No “nejauša” kritiena pa logu līdz saindētai tējai. Paranojas pārņemtā Putina kritiķu briesmīgais gals
Laiks pārvērtēt savas rotaslietas? Zelta cena rada riskus tā īpašniekiem zaudēt daļu savas bagātības
Baidens nosauc Putinu par “traku kuces dēlu”: Mums jāuztraucas par kodolkonfliktu, bet īstais drauds ir klimats
Kurzemē ceturtdien būs jūtams pavasaris, +7 grādi; citviet ceļi – apledo. Prognoze ceturtdienai
07:30
Stoltenbergs: Ukraina ar F-16 drīkstēs veikt triecienus Krievijas teritorijā. Kijivai ir tiesības uz pašaizsardzību
07:24
Kokteilis
Ārija, Rigonda, Adrians, Adriāna un Adrija – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
07:21
Tuvojas gada ienākumu deklarāciju laiks! Kādos gadījumos deklarācijā ir jānorāda pārskaitījumi radiem un paziņām?
Sagatavojies. Tik ļoti nīstās avionodevas atkal aktualizējas – grasās kāpt biļešu cenas
Kokteilis
FOTO. Lelde Ceriņa, kā novērots, piedzīvojusi vizuālas pārvērtības: kas mainījies viņas izskatā?
Aicina atturēties no oficiālas Gruzijas otra nosaukuma – Sakartvelo – lietošanas: To varētu lietot poētiskā nozīmē
Nebūs te nekādas “inomarkas” – Krievija slēdz pēdējos apkārtceļus Rietumu automobiļiem. Centīsies saražot paši
Avoti: Irāna sākusi piegādāt Krievijai jaudīgas ballistiskās raķetes; tās lido 700km, palaistas no kravas auto
FOTO. VIDEO. Navaļnija piemiņas pasākumos aizturētie ilgi atcerēsies savu pozīciju – viņiem jādodas uz kara komisariātiem
VIDEO. Zelenskis aicina Poliju nekavējoties tikties “graudu sarunās” uz robežas: “Tā ir militārā ekonomika, tā nodrošina fronti un jums brīvību!”
Zudušo seksuālo iekāri meklējot. Kāpēc tā zūd pat jauniem cilvēkiem
TESTS: Tas, kā tu parasti sēdi, atklāj daudz par tavu personību
Nosaukta Eiropas nedrošākā pilsēta – naktī pa to izvairās pārvietoties pat vietējie
TV24
Vai Medvedevs ir ieņēmis galvenā āksta Žirinovska vietu? Komentē NBS majors
Kabajeva nosūtīta pensijā? Baumo, ka Putinam ir jauna mīla – Bārbijas tipa blondīne, kura ir 32 gadus jaunāka par viņu
Kurzemē ceturtdien būs jūtams pavasaris, +7 grādi; citviet ceļi – apledo. Prognoze ceturtdienai
VIDEO. Kad alus burtiski gāž no kājām! Amizants atgadījums, ko alus darītava pārvērtusi par iespēju nopelnīt
Receptes
Vietējo zivju – līdaku, asaru, zandartu un citu spuraiņu ikri, tā tik ir manta!
Apšaude Jelgavā. Vīrietis sašāvis pasažieru autobusu un ēkas logus – “vēlējos pavingrināties šaušanā”
VIDEO. Avārija uz Salu tilta centra virzienā. Satiksme apstājusies – vieglais auto iespiests starp “smagajiem”
TV24
Iedzīvotāji neizpratnē: Kāpēc visur netiek nodrošināti BIO atkritumu maisiņi? Daugavpilī gan dod!
“Beidzot! Par latviešu valodu spēj cīnīties tikai ministrs, kurš nav latvietis!” soctīkli jūsmo par Abu Meri paziņojumu
Dārzs
Sējam ārstniecības augus! Kādu augsni meklēt, kur meklēt sēklas un kad tās sēt – padomi
Dārzs
Kā atkopt veikalā brāķētos citruskociņus? Tiem nav raksturīga īpaša izturība un dzīvelība
Kāpēc OCTA maksā tik, cik tā maksā, – ko apdrošinātāji ņem vērā, aprēķinot polises cenu
Veselam
“Diemžēl nepasargā pat prezervatīvs…” Kas ir dzemdes kakla priekšvēža slimība un kā to uzveikt?