Politologs Rajevskis par notikumiem Jelgavas domē: “Attālinātais darbs atsvabina rokas!” 23

Komentējot pēdējās nedēļas notikumus Jelgavas novada domē, TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”, politologs Filips Rajevskis izteicās, ka “attālinātais darbs atsvabina rokas” un ka Madars Lasmanis ar savu aktivitāti dara visu, lai par notikušo turpinātu runāt.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Prezidenta izbrauciens ar riteni pārvērties Daugavā ieslīdējušas jaunietes glābšanas misijā
Kokteilis
FOTO. 5 latviešu slavenības, kuras varētu ieņemt Latvijas prezidenta amatu, ja izvēle būtu mākslīgā intelekta ziņā 72
Lasīt citas ziņas

Runājot par notikušo skandālu, politologs vērš uzmanību uz būtisku mīnusu attālinātā darba kultūrā. “Attālinātais darbs ir pārvērties par pilnīgu ikdienu tur, kur tam nav jābūt. Es tomēr uzskatu, ka nevar politiskās sēdes, politisko diskusiju starp politiķiem par tik svarīgu lietu kā budžets vispār veikt attālināti. Cilvēks ir tāda būtne, kuram ļoti svarīgs klātienes kontakts un tas, ka tu sēdi pārcel attālināti, pirmkārt, samazina šīs sēdes svarīgumu un, otrkārt, tas atsvabina cilvēkam rokas – ja tas nav tik svarīgi, tad es varu vēl ar visu ko citu nodarboties.”

Politologs norāda, ka tā rezultātā rodas skandāli, minot piemēru no Argentīnas, kur kāds politiķis iekūlās vēl pikantākā situācijā, kad paralēli sēdei stājās dzimumsakaros.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jelgavas notikumu politologs nodēvē par “vieglo Latvijas variantu”, kas savā būtībā ir nepareizas sekas tam, ka daļa valsts pārvaldes joprojām piekopj praksi strādāt attālināti, lai gan tam nav nekāda racionāla pamatojuma.

Komentējot spraigās attiecības starp Madaru Lasmani un Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektori Līgu Lonerti, Rajevskis uzskata, ka Lasmanis smieklīgu situāciju mēģina padarīt par politisku.

“Viņš krampjaini ķeras pie tās varas. No smieklīgas situācijas viņš mēģina to padarīt par politisku. Es domāju, ka viņa gadījumā absolūti nav izdevīgi, ka tā kļūst par politisku. Jo ilgāk viņš mēgina kaut ko izmeklēt, kaut ko risināt, jo ilgāk tas skandāls nekur nepazudīs. Pēc būtības tas skandāls sevi jau izsmēla nākošajā dienā, bet viņš pats ar savu aktivitāti dara pilnīgi visu, lai par to turpinātu runāt.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.