Ļevs Ponomarjovs
Ļevs Ponomarjovs
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Uztraucoties par savu drošību, cilvēktiesību aizstāvis Ļevs Ponomarjovs uz laiku pamet Krieviju 0

Krievu cilvēktiesību aizstāvis Ļevs Ponomarjovs, kurš iepriekš tika aizturēts par protestēšanu pret Krievijas iebrukumu Ukrainā, piektdien paziņojis, ka uz laiku pametis Krieviju.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Lasīt citas ziņas

80 gadus vecais aktīvists paziņoja, ka aizbraucis no Krievijas, jo uztraucas par savu personisko drošību, bet pieļāva, ka drīz atgriezīsies.

“Es šaubos, vai mans atvaļinājums būs ilgs,” viņš piebilda.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ponomarjovs, kuru Krievija iekļāvusi “ārvalstu aģentu” sarakstā, ir politiski aktīvs kopš Padomju Savienības pēdējiem gadiem un 1988.gadā palīdzēja izveidot cilvēktiesību organizāciju “Memoriāls”, kas nesen tika slēgta.

Viņš pavēstīja, ka ārzemēs centīsies parūpēties par savu veselību un mierīgākos apstākļos “pārdomāt smago situāciju, kurā mēs visi esam nonākuši”.

Ponomarjovs neatklāja, kurp devies, vienīgi norādīja, ka turpina uzmanīgi sekot līdzi ziņām no Krievijas.

Tikmēr cits Kremļa kritiķis Vladimirs Kara Murza šodien izsaukts pie izmeklētājiem saistībā ar apsūdzībām nepatiesas informācijas izplatīšanā par Krievijas militāro kampaņu Ukrainā, atklāja viņa advokāts.

Šīs apsūdzības, kas balstītas uz jauno likumu, kas tika pieņemts pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, var novest pie 15 gadu ilga cietumsoda.

Kā ziņots, Kremlis cenšas slāpēt jebkādas patiesas informācijas izplatīšanu par karu Ukrainā. Krievijas prezidents Vladimirs Putins 4.martā parakstīja likumu par grozījumiem Krievijas Kriminālkodeksā, kas paredz līdz 15 gadiem ilgu cietumsodu par “viltus ziņām”, “bruņoto spēku diskreditāciju” un aicinājumiem ieviest sankcijas pret Maskavu.

Par “viltus ziņām” Krievijas varasiestādes pasludinājušas jebkādu informāciju, kas atklāj Ukrainā pastrādātos kara noziegumus, civiliedzīvotāju slepkavošanu, krievu ciestos zaudējumus un ukraiņu tautas pretestību iebrucējiem.

Krievijā pat aizliegts pret Ukrainu uzsākto karu saukt par karu vai iebrukumu, vai jebkurā citā piemērotā vārdā. Visi mediji ir spiesti lietot Kremļa uzspiesto eifēmismu – “specoperācija”.