Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Karīna Miezāja

Vai jūs atkritumus šķirojat pareizi? Atkritumu apsaimniekotājs Vidzemē piecu mēnešu laikā izrakstījis simtiem sodu 48

Par nepareizi sašķirotiem atkritumiem vai to nepareizu novietošanu māju iedzīvotāji mēdz saņemt soda naudu, vēsta “lsm.lv

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana 139
Lasīt citas ziņas

Daudzdzīvokļu mājās tās nav lielas summas – vidēji ap vienu, diviem eiro mēnesī. Viens no problēmas iemesliem – nešķirotus atkritumus pie daudzdzīvokļu namiem atstāj citur dzīvojoši cilvēki, bet sods ir jāmaksā konkrēto māju iemītniekiem. Apsaimniekotāji saņem arī sūdzības. Atkritumu apsaimniekotājs Vidzemē SIA “ZAAO” pēdējo piecu mēnešu laikā sodus par pārkāpumiem atkritumu šķirošanā izrakstījis 700 reizes.

Sodu piemēro tad, ja 10% no konteinera tilpuma ir nepareizs atkritumu piejaukums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzņēmuma klientu apkalpošanas daļas vadītājs Mārtiņš Vīgants skaidroja, ka pierādījumus soda izrakstīšanai fiksē šoferis un sods tiek pievienots rēķinam. Citādi esot ar individuālajiem klientiem:

“Ar individuālajiem klientiem mēs sazināmies, informējam par situāciju, ka ir nepareizi sašķiroti atkritumi. Piedāvājam opciju pāršķirot un izņemt šos nešķirotos atkritumus ārā, lai mēs varam šo konteineru vest kā šķirotos atkritumus. Ja viņi nav ar mieru, tad mēs varam iztukšot, bet kā par nešķirotu sadzīves atkritumu maksu.”

100 litru nešķirotais atkritumu konteiners Valmieras novadā izmaksā aptuveni 40 eiro, un šī summa tiek sadalīta uz visiem mājas iedzīvotājiem. Savukārt privātmāju konteiners ar nešķirotiem sadzīves atkritumiem izmaksā ap 9 eiro.

SIA “Valmieras namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Andris Kabraks uzsvēra, ka ne vienmēr paši mājas iemītnieki ir vainīgi pie atkritumu izvešanas rēķina pieauguma:

“Svešie mēdz piebraukt pie mājas nakts aizsegā un izlikt savus dīvānus vai cita veida lielgabarīta atkritumus, par kuriem nākas samaksāt konkrētai mājai – tās summas jau ir krietni lielākas.”

Valmieras novadā visgrūtāk ar atkritumu šķirošanu klājoties Sedas pilsētas iedzīvotājiem, norādīja Kabraks:

“Viņi pat atteicās no šķiroto atkritumu konteineriem. Tāpēc, ka saprata, – tā disciplīna ir tāda, ka tie tiek izmantoti kā sadzīves atkritumu konteineri.”

Latvijas Televīzijas uzrunātie cilvēki Sedā atzina, ka atkritumu šķirošana šeit tiešām ir problēma.

Sedas iedzīvotāja Svetlana: “Paskatieties tur, kur ķerras stāv, tur vispār met visu, kaut arī ir paziņojums, ka tur nevar. Es jau skatos, ka tur bieži kaut ko nes. Dīvānus, visu. Es jau nekliegšu un nekaušos – ne taču. Īsāk sakot, pie mums to neievēro.”

Reklāma
Reklāma

Tikmēr Kurzemes pusē atkritumu apsaimniekotājs norādījis, ka aptuveni 3 līdz 5 procentiem no visiem klientiem ir papildu piemaksas rēķinos par nepareizi šķirotiem atkritumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.