Vai robotiem jāmaksā nodokļi? Poļi vēlas aplikt ar nodokli darbu, ko veic mākslīgais intelekts 21

Šogad veiktajā aptaujā Polijā iedzīvotāji dalījās savos uzskatos par strauji augošo tehnoloģiju – mākslīgo intelektu. Aptaujas rezultāti atklāj gan bažas par tā iespējamo ietekmi, gan optimismu par potenciālajiem ieguvumiem, vēsta “Business Insider”.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

Poļi zināšanas par mākslīgo intelektu gūst galvenokārt internetā (82,3%) un sociālajos medijos (25,8%). Savukārt vairāk nekā puse aptaujāto atzīst, ka viņi nekad nav izmantojuši uz mākslīgā intelekta balstītus rīkus.

Tomēr starp tiem, kas ir izmantojuši mākslīgā intelekta rīkus, visbiežāk izmantotais pakalpojums ir “ChatGPT”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tajā pašā laikā 43% poļu atzīst, ka baidās no mākslīgā intelekta attīstības, norādot uz tādiem draudiem kā kibernoziedzības pieaugums un privātuma apdraudējums.

Gandrīz puse Polijas iedzīvotāju uzskata, ka mākslīgais intelekts jau tagad ietekmē viņu ikdienas dzīvi, liecina aptauja. 52,8% respondentu atzina, ka mākslīgais intelekts ir kļuvis par daļu no viņu ikdienas, kamēr tikai 22,2% pauda pretēju viedokli.

Neskatoties uz piesardzīgu attieksmi pret mākslīgo intelektu kopumā, Polijas iedzīvotāji izrāda samērā zemu satraukumu par tā iespējamo negatīvo ietekmi uz darba tirgu. Jaunā aptauja liecina, ka gandrīz puse respondentu (49%) atzīst iespēju, ka mākslīgais intelekts varētu aizstāt cilvēkus darbavietās, tomēr tikai 23% pauž bažas par to, ka paši varētu zaudēt darbu šīs tehnoloģijas attīstības dēļ. Vēl 21% aptaujāto šajā jautājumā nav konkrēta viedokļa.

Jautājums, kas poļu vidū strīdus nerada, ir nepieciešamība ieviest tiesisko regulējumu attiecībā uz mākslīgo intelektu. 90% poļu sagaida šāda veida noteikumu ieviešanu.

Interesanti, ka vairākums arī iestājas par mākslīgā intelekta veiktā darba aplikšanu ar nodokli. Šāda veida risinājumu atbalsta pat 61% aptaujāto poļu.

LA.LV Aptauja

Vai tu ikdienā izmanto mākslīgo intelektu?

  • Nezinu
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.