Ekonomika
Bizness

Vairāk nekā par ceturto daļu pieaugusi zāļu pārdošana Latvijā0


Informatīvs attēls
Informatīvs attēls
Foto: pexels.com

Zāļu lieltirgotavas šogad jūlijā Latvijā realizēja zāles 39,36 miljonu eiro vērtībā ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas ir par 26,22% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā un par 5,29% vairāk nekā šogad jūnijā, liecina Zāļu valsts aģentūras (ZVA) dati.

Šī gada jūlijā zāļu lieltirgotavas Latvijā realizējušas kopumā 3,64 miljonus medikamentu iepakojumu.

ZVA dati arī liecina, ka vispārēja tipa aptiekām jūlijā pārdoti 3,28 miljoni medikamentu iepakojumu 30,21 miljona eiro vērtībā.

Ārpus Latvijas jūlijā pārdoti 487 dažāda nosaukuma Latvijas Zāļu reģistra medikamenti, tostarp 237 kompensējamo zāļu saraksta zāles, par 14,43 miljoniem eiro, kas ir par 22% mazāk nekā jūnijā.

Vidējā lieltirgotavas realizācijas cena par vienu zāļu iepakojumu jūlijā bija 10,54 eiro, savukārt mediānas cena bija 5,58 eiro ar PVN, tostarp Latvijas Zāļu reģistrā iekļautām zālēm – 5,5 eiro, bet nereģistrētām zālēm – 14,49 eiro.

Zāļu ražotāji un to pārstāvji jūlijā zāļu cenu pieaugumu deklarējuši 75 zālēm, bet cenas samazinājums deklarēts 79 zālēm. Par iemeslu cenu pieaugumam reģistrācijas apliecību īpašnieki ZVA minējuši ražošanas izmaksu pieaugumu un serializācijas izdevumus.

Dati apkopoti no 87 licencētām zāļu lieltirgotavām, kas darbojās Latvijā.

Aprēķinos par zāļu patēriņu Latvijā nav ņemti vērā dati par zāļu pārdošanas apmēriem no vienas zāļu lieltirgotavas uz citu zāļu lieltirgotavu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.