Foto; SCANPIX/ZUMAPRESS.com/LETA

Vairākos iekšlietu dienestos jau gandrīz mēnesi beigušies ātrie Covid-19 testi 15

Vairākos iekšlietu dienestos jau gandrīz mēnesi ir beigušies ātrie Covid-19 testi, līdz ar to izpildīt prasības par paštestu veikšanu ir apgrūtinoši, vēstīja reģionālās televīzijas kanāls “ReTV”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
TV24
Krievi ved prom raķetes no Krimas. Par ko tas liecina? 162
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
Lasīt citas ziņas

Kamēr tiek meklēti risinājumi, ar Covid-19 iekšlietu dienestos sasirguši vairāk nekā 800 darbinieku.

Tūkstošiem policistu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieku, kā arī arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) strādājošo patlaban praktiski nepilda likumu, jo neveic Veselības ministrijas noteikto regulāro Covid-19 pārbaudi ar ātrajiem testiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pērn novembrī iegādātie testi beigušies vēl pirms valdības rīkojuma par jaunu centralizēto paštestu iepirkumu.

Iekšlietu ministrijas (IeM) pārstāve Gunta Jansone “ReTV” skaidroja, ka, pēc ministrijas rīcībā esošās informācijas, ir notikusi neliela aizkavēšanās ar iepirkumu, bet ir cerība, ka februāra otrajā pusē šie testi varētu tikt piegādāti. “Kamēr bija aizķeršanās, tikmēr iestādes, protams, reaģēja un savu budžetu ietvaros, arī savu iespēju robežās testus piepirka klāt,” stāstīja Jansone.

VUGD dots uzdevums koordinēt prioritāro institūciju vajadzības, tātad jānodrošina ātrie testi katrai ministrijai un pašvaldības civilās aizsardzības komisijai. Par to, ka nav sarūpēts nepieciešamais testu daudzums dienestiem, kuri nevar strādāt attālināti, neviena iesaistītā institūcija sarunā ar “ReTV” nav uzņēmusies atbildību.

Aizsardzības ministrijas (AM) pārstāvis Kaspars Galkins pauda, ka “līdz šim visi šie apjomi, kurus valdība bija uzdevusi Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkuma centram (VALIC) iegādāties, ir izpildīti, pēdējais lēmums par papildinājumu, lai būtu vēl šie testi, tika pieņemts, “Latvijas Vēstnesī” ir datēts ar 4.februāri, kad valdība deva uzdevumu”.

Tomēr VUGD Resursu pārvaldīšanas nodaļas priekšnieks Uldis Ķevers “ReTV” norādīja, ka pieprasījumu no IeM apgādes koordinatoriem VUGD saņēma 19.janvārī. “Tajā laikā, kad mēs saņēmām, tad jau vairs nevarēja izpildīt Valsts policijas pieprasījumu, kurš jau bija tāds, kāds noteikti aktualizējās viņu pusē, bet VALIC noliktavā vairs nebija tādu resursu, lai viņus [Valts policiju] nodrošinātu,” pauda Ķevers.

Reklāma
Reklāma

Radušās situācijas dēļ Valsts policijā testu taupības nolūkos ieteikts pārbaudīties vien tad, ja ir simptomi.

Ķevers norādīja, ka šobrīd ir radusies situācija, ka VALIC noliktavā nav pieejami testi, līdz ar to iestādēm ir pašām jānodrošina šo testu iegāde.

Kamēr testu trūkst, vairāku dienestu darbiniekiem ieteikts tos veikt tikai tad, ja parādījušies saslimšanas simptomi.

Ar mēnesi ilgu kavēšanos, līdz februāra beigām, valsts un pašvaldību iestāžu vajadzībām tiks piegādāti desmit miljoni ātro testu un 500 000 antigēna testu. Valsts policija tikmēr jau paspējusi pārdalīt līdzekļus, izpētīt ātro testu tirgu un noslēgt līgumu ar komersantu par ātro testu piegādi pēc iespējas īsākā laikā, “ReTV” noskaidrojusi Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.