Valkas pašvaldībā šī būtu sapņu alga – 1373 eiro “uz papīra”, tā Vents Armands Krauklis 26

Ņemot rādītājus pa reģioniem, Latgales iedzīvotāji pelna par 37% mazāk nekā citviet. Jāteic, ka arī Vidzemē ir ievērojami zemāk un tā nav tikai ēnu ekonomika. Tas ir tiešām arī publiskais sektors. Valkas pašvaldībā 1300 eiro “uz papīra” būtu sapņu alga, tie ir speciālisti ar augstāko izglītību. Šādi TV24 raidījumam “Preses klubs” izteicās Vents Armands Krauklis, Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājs (Vidzemes partija).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

“Mēs esam iekavējuši, bet – tās ir lielas teritorijas ar dārgu infrastruktūru laukos, ar mazu apdzīvotību, visur jāuztur kultūras nami, bibliotēkas, bērnudārzi u.t.t. Budžeti ir ierobežoti, jo aktīvo uzņēmēju un darba vietu nemaz tik daudz nav. Ļoti daudziem pirms nodokļu nomaksas ir 700-800-900 eiro. protams, tas noved pie tā, ka pašvaldībās ir daudz brīvu vakanču, jo cilvēki tiešām par tādu naudu nav gatavi strādāt – tas ir tāds apburtais loks,” saka Krauklis.

“Arī mazie veikaliņi laukos – to apgrozījums ir tik niecīgs, ka lielās algas nav, no kā maksāt, un arī ēna nekāda tur nav. ja pagastā ir 400 cilvēku, skolotājs iepērkas pilsētā, kas tad paliek mazajam veikaliņam?”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tās ir kopējās, milzīgās ekonomikas atšķirības – Rīga, Pierīga un reģioni – tās ir divas dažādas ekonomikas!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.