Valsts aizsardzības mācību vasaras nometnēm tiks atlasīti līderi, nevis teicamnieki 20

Jaunsardzes centra direktors Aivis Mirbahs TV24 raidījumā “Nacionālo interešu klubs” stāsta par valsts aizsardzības vasaras nometnēm, kas tiks organizētas jauniešiem, un norāda, ka diemžēl tajās var iesaistīt tikai 10% no visiem jauniešiem, kas mācību gada laikā apgūst valsts aizsardzības mācību.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
Kremlis skaidro, kāpēc Putins nevar iet bojā aviokatastrofā kā citi pasaules līderi 143
Kokteilis
Radošs, īgns, ambiciozs vai egoistisks: ko par tavu raksturu atklāj dzimšanas mēnesis?
Lasīt citas ziņas

“Tas saistīts ar infrastruktūru, personālu, izmaksām utt.,” viņs skaidro.

No katras izglītības iestādes plānots atlasīt vismaz vienu jaunieti. Izvērtēšana notiks nevis pēc atzīmēm, bet gan speciālas kritēriju lapas, pēc kuras tiks atlasīti līderi, viņš uzsver.

CITI ŠOBRĪD LASA
Vasaras nometnes ir interešu izglītība, viņš stāsta, piebilstot, ka nav jābūt jaunsargam, lai piedalītos šajā nometnē, taču, ierodoties tajā, skolēns tiks pilnībā saģērbts, ekipēts, pabarots, kā arī izguldīts.

Pašlaik šīs nometnes ilgušas 11 dienas pēc katra mācību gada, bet šogad, jūlijā, tiks aprobēta nometne, kurā abi mācību gadi salikti kopā, A.Mirbahs norāda, skaidrojot: “Ja šī mometne izdosies, tad nākotnē būs divi mācību gadi un viena garā nometne.” Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz novēroto problemātiku, ka jaunietis, kurā jau ir daudz investēts, pēc pirmā mācību gada atbrauc uz nometni, bet otrajā gadā vairs neatgriežas dažādu apstākļu dēļ.

Kā ziņojām, likumā paredzēts, ka no 2024.gada 1.septembra valsts aizsardzības mācības priekšmeta apguve vidējās izglītības programmās būs obligāta. Valsts aizsardzības mācība 2018.gadā sākotnēji tika ieviesta kā pilotprojekts brīvprātīgā kārtā tikai nedaudzās Latvijas skolās, taču laika gaitā skolu skaits palielinājās.

Valsts aizsardzības mācība tiek īstenota kā mācību priekšmets vispārizglītojošās un profesionālās vidējās izglītības iestādēs divu mācību gadu ietvaros. Labākajiem skolēniem ir iespēja brīvprātīgi piedalīties nometnēs, kas tiek organizētas kā interešu izglītība.

Šī mācību priekšmeta mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.