Foto: Pexels

Var beigties ar katastrofu: Krievija cenšas traucēt GPS signālus lidojumiem virs Baltijas jūras 61

Krievijas militārie spēki, iespējams, cenšas traucēt GPS signālus lidojumiem virs Eiropas. Iespējamā Krievijas iejaukšanās ir ietekmējusi tūkstošiem lidojumu, un aviācijas eksperti ir nosaukuši šīs darbības par “ārkārtīgi bīstamām” un nopietni apdraudošām gaisa satiksmes drošībai, raksta izdevums The Sun.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet 4
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā sākuma civilās aviācijas piloti vairākkārt ir sūdzējušies par GPS satelītu darbības traucējumiem. Dažkārt tie ne tikai atsakās darboties pareizi, bet arī apzināti pārraida nepareizus datus.

Izmainītie dati lika lidmašīnām mainīt virzienu, lai izvairītos no šķēršļiem, kas patiesībā nepastāvēja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vācu izdevums Bild norāda, ka pirmie satraucošie ziņojumi sāka nākt no Somijas: lidmašīnu apkalpes sūdzējās, ka darbības traucējumi sākās, kad tās lidoja Krievijas Kaļiņingradas apgabala tuvumā. Pēc tam Lietuvas aviosabiedrība piesardzības nolūkā atcēla dažus lidojumus.

Pēdējo nedēļu laikā GPS traucējumu skaits ir ievērojami palielinājies. Aviācijas eksperti brīdina, ka šādas iejaukšanās var beigties ar katastrofu.

“GPS signāla traucēšana ir nopietna iejaukšanās civilās aviācijas drošībā un apdraud civilās aviācijas gaisa kuģu drošu ekspluatāciju,” situāciju komentēja Lufthansa.

13. martā Lielbritānijas aizsardzības ministrs Grants Šapss devās uz Poliju. Kad Karalisko gaisa spēku lidmašīna lidoja netālu no Kaļiņingradas apgabala, piloti ziņoja par GPS sistēmas darbības traucējumiem. Tomēr britu valdības pārstāvis vēlāk paziņoja, ka šī situācija nav radījusi nopietnus draudus lidmašīnas drošībai.

Britu laikraksts The Sun ziņo, ka pēdējo astoņu mēnešu laikā 2309 “Ryanair” lidojumi ir saņēmuši nepareizu GPS signālu. Dažas lidmašīnas tagad apzināti izvairās no lidojumiem pāri teritorijām, kur šie traucējumi notiek visbiežāk.

“Globālās navigācijas satelītu sistēmas notiekošajiem traucējumiem, visticamāk, ir Krievijas izcelsme, un to pamatā ir traucējumi elektromagnētiskajā spektrā,” izdevumam Bild norādīja Vācijas Aizsardzības ministrija.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.