Kur bija Izraēlas izslavētie specdienesti? Politologs atzīst, ka teroristu uzbrukums bija sāpīgs pārsteigums 131

Kā varēja tikt pieļauts uzbrukums Izraēlai? Kur bija viņu izslavētie specdienesti? Pēc sestdien notikušā palestīniešu teroristu “Hamas” uzbrukuma Izraēlai šādu jautājumu uzdod ne viens vien. TV24 raidījumā “Ziņu top” par to runā arī politologs Veiko Spolītis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas
Izraēlas armija izsludina "gatavību karam" pēc "Hamas" uzbrukuma

Viņš skaidro, ka vēsturē ir bijuši gadījumi, kad saņemti brīdinājumi par draudošajām briesmām, bet tie ignorēti. Arī šajā gadījumā Mossad [Izraēlas izlūkdienests] saņēma ziņojumus, bet tie nebija apstiprināti no vairākām pusēm, tāpēc šis ziņojums palika karājoties gaisā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš atzīst, ka Izraēlai tas, protams, tas bija pārsteigums, jo gan Izraēlas armijas, gan valdības pārstāvji nosauca šo 7. oktobra notikumu – 50 gadus pēc Jomkipūras kara – par viņu 11. septembri kombinācijā ar Pērlharboru.

“Tas parāda, cik sāpīgs bija šis teroristu uzbrukums,” Spolītis sacīja, piebilstot, ja karā visu varētu paredzēt, tad kari varbūt tiktu karoti savādāk: “Pārsteiguma moments karā vienmēr ir un būs, kamēr pastāvēs civilizācija.”

Kā ziņots, kopš palestīniešu islāmistu grupējumu “Hamas” un “Islāma džihāds” iebrukuma sākuma sestdienas rītā, Izraēlā noslepkavoto cilvēku skaits pārsniedzis 900.

Starp upuriem absolūtais vairākums ir civilpersonas, un tikai 73 ir karavīri.

Vēl aptuveni 150 cilvēkus kaujinieki ir sagrābuši par ķīlniekiem un aizveduši uz Gazas joslu. Viņu vidū ir gan militārpersonas, gan civilisti, tajā skaitā sievietes, bērni un gados veci cilvēki.

“Hamas” pārstāvis aģentūrai AP apgalvojis, ka kaujinieki joprojām atrodas Izraēlā un ka vēl pirmdienas vakarā esot sagrābti jauni ķīlnieki.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.