Vētras postījumi Latvijā

FOTO. Vētras postījumi Latvijā: daudzviet lūzuši koki, ēkām norauti jumti, traucēta satiksme un apskādēta Doma baznīca 27

Papildināta plkst. 22.41

Glābēji līdz pirmdienas vakaram saņēmuši vairāk nekā 300 izsaukumu par stiprā vēja postījumiem

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
TV24
“Ukraiņi ļoti slavē cietumniekus. Esot nenormāli laba motivācija čaļiem!” Slaidiņš par mobilizāciju Ukrainā
Lasīt citas ziņas

Glābēji pirmdien līdz plkst.21.30 saņēmuši vairāk nekā 300 izsaukumu par spēcīgā vēja nolauztiem kokiem un norautām jumta konstrukcijām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lielākoties bija jānovāc nolūzuši koki no brauktuvēm un gājēju ietvēm. Vairākos gadījumos koki uzkrituši automašīnām.

Vēl vairākos gadījumos saņemti izsaukumi par norautām jumta konstrukcijām.

Viens gadījums beidzies letāli – Jūrmalā koks uzkritis kādai sievietei, kura no gūtajām traumām gājusi bojā.

Pārsvarā izsaukumi par vētras radītajiem postījumiem saņemti Jūrmalā un Rīgā. Ap plkst.21.30 glābēji vēl bija izbraukuši uz 28 izsaukumiem, kas saistīti ar stiprā vēja postījumiem.

Kā liecina aģentūras LETA novērotais un citu aculiecinieku publicētie foto, Rīgā vienā no daudzdzīvokļu mājām pie Slāvu tilta no balkona bija atdalījies betona gabals, kas karājās armatūrā.

Pēc aculiecinieku novērojumiem, stiprajā vējā cietis arī tirdziņš, kas atrodas Dzelzavas un Stirnu ielas krustojumā. Kāda tirdzniecības nojume apgāzta un uzpūsta uz ielas braucamās daļas.

Tāpat Rīgas kanālā iepretim dzelzceļa stacijai vējš ar visām saknēm izgāzis vienu no lielajiem kokiem, bet Vecrīgā uz Kaļķu ielas nokritis jumta apmetums.

Vairākās vietās Latvijā vējš atrāvis ēku fasādes konstrukciju un siltinājuma daļas, bet Ādažos kādai daudzdzīvokļu mājai vējš pilnībā norāvis jumtu.

Kā ziņots, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdinājumu par vētru galvaspilsētā, Jūrmalā un Pierīgas novados pirmdien bija paaugstinājis no oranžā līdz sarkanajam līmenim.

Pirmdienas pievakarē Rīgā un citviet valsts rietumu un centrālajā daļā vētra kļuva vājāka, bet Latgalē vējš pastiprinājās.

Naktī vējš pierims, bet joprojām būs stiprs, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Reklāma
Reklāma

Pirmdienas vakarā un nakts pirmajā pusē līdz plkst.2 līča dienvidu piekrastē ziemeļrietumu, ziemeļu vējš saglabāsies brāzmās 20-22 metri sekundē.

Sinoptiķi brīdina, ka vēja laikā nolauzti koku zari, nefiksēti priekšmeti vai atlūzas var tikt nestas pa gaisu, tādēļ atsevišķas āra aktivitātes var tikt traucētas.

Vētra Rīgas parkos nogāzusi daudz koku

Vētras laikā Rīgas parkos nogāzti daudzi koki, aģentūrai LETA apstiprināja SIA “Rīgas meži” pārstāve Ieva Bērziņa.

Stiprais vējš nogāzis kokus Viesturdārzā, Kronvalda parkā, Mežaparkā, Nordeķu parkā, Maskavas dārzā, Zaļajā birzī. Koki gāzti arī Tīreļu mežniecībā, Vecāķos, Juglas mežā un citviet.

“Rīgas Meži” brīdina, ka šodien atrasties galvaspilsētas parkos, kā arī Rīgas un Pierīgas mežos ir bīstami.


Stiprais vējš gāž kokus un lauž zarus visās “Rīgas mežu” pārziņā esošajās teritorijās.

“Rīgas meži” ir Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošs uzņēmums, kas ir trešais lielākais meža zemju apsaimniekotājs Latvijā. “Rīgas meži” ir Rīgas pilsētas mežu saimnieks, pārvaldnieks un kopējs. Uzņēmums apsaimnieko arī Rīgas parkus.

Vētras dēļ traucēta satiksme vairākos Rīgas sabiedriskā transporta maršrutos

Vētras dēļ pirmdien traucēta satiksme vairākos Rīgas sabiedriskā transporta maršrutos, aģentūrai LETA apstiprināja “Rīgas satiksmes” Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja pienākumu izpildītāja Inese Rozīte.

Miera ielā apstājusies 11.maršruta tramvaju kustība. Vētras nolauzts sabojājis tramvaja līnijas kontakttīkla atsaiti, tādēļ satiksme apturēta.

Lūzuša koka dēļ apstājusies arī 2.maršruta tramvaju kustība Pārdaugavā. Margrietas, M.Nometņu, Atpūtas un Ormaņu ielu krustojumā lūstošs koks ne tikai bojājis kontakttīklu, bet aizķēris arī vieglo automašīnu, novēroja aģentūra LETA.

Vētras nogāzti koki traucējuši arī 16., 22., un 26.maršruta autobusu satiksmi.

Savukārt 26. maršruta autobusu kustība apstājās pirms pieturvietas ”Vidēji”, virzienā uz Katlakalnu, bet 16.maršruta autobusu kustība – pieturā papīrfabrika “Jugla”, virzienā uz Muceniekiem.

Lidostas “Rīga” virzienā kursējošā 22.maršruta autobusa satiksme jau atjaunota.

te embed kods video no telia:

Rīgas Doma baznīcai vētrā atrauta plāksne no jumta seguma

Vētras laikā Rīgas Doma baznīcai atrauta plāksne no jumta seguma, aģentūrai LETA pavēstīja Rīgas Doma draudzes priekšnieks Kaspars Upītis.

Loksne “norullējusies” no ēkas jumta konstrukcijas Doma laukuma pusē. Lai gan postījumi nav lieli, tie steidzami jānovērš, atzīmēja Upītis.

“Vējš ir nolobījis vienu stūrīti. Tur veidojas vakuums – lidmašīnas spārnu forma. Kad vējš pūš jumtam pāri, tas no dēļiem rauj nost segumu. Pirms pāris gadiem jau šāds gadījums bija. Tagad ir pienākusi nākamā reize,” teica Rīgas Doma draudzes priekšnieks.

Upītis atzīmēja, ka tuvākajā laikā tiks izsaukts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji, lai notikušo fiksētu un konstatētu, ka nekas bīstams nav noticis.

Tāpat notiek pārrunas ar alpīnistiem par pagaidu jumta seguma uzklāšanu un tiek rēķinātas aptuvenās izmaksas. Tās patlaban esot grūti prognozēt, jo, ja būs jāliek jauns vara-skārda segums, tas varētu izmaksāt ļoti dārgi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.