Foto: Evija Trifanova/LETA

VIDEO. “Būvniecībai nodrošināti 14% no nepieciešamajiem zemes gabaliem!” Lato Lapsa izsmej “Rail Baltica” 2023. gada pārskatu 65

“Sveiki, gan jau esat dzirdējuši jaunākās ziņas par “Rail Baltica” (RB) projekta katastrofu, par to, ka ļoti iespējams no šī lieliskā projekta mums par suvenīru paliks daži desmitus miljonu dārgi pāļi Daugavā, dīvaina būve Rīgas lidostā un vēl dīvaināks, nevienam nevajadzīgs paviljons Rīgas centrā,” sociālajos tīklos izsakās publicists Lato Lapsa.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

“Tās varbūt pat ir labas ziņas, salīdzinot ar to, kādā grandiozā finanšu caurumā nonāktu Latvija, ja šis projekts patiešām tiktu uzbūvēts un mums nāktos ik gadu segt tā grandiozos mīnusus, jo tieši tā šis te, tā saucamais biznesa projekts, ir iecerēts,” viņš uzskata.

Tikko pēdējās dienās publiskots akciju sabiedrības RB Rail pagājušā gada pārskats.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja mēs ticētu tikai šim te pārskatam un bezgala jūsmīgajam vadības ziņojumam, kuram līdzīgus esmu lasījis Padomju Savienības kraha gados, tad mums vajadzētu domāt, ka patiesībā visi melo un, ka ar projektu viss ir vislabākajā kārtībā,” Lapsa norāda.

Lai tā nebūtu tukša runāšana, Lapsa nolasa pāris citātus:

Sabiedrība apzinās korporatīvās pārvaldības izšķirošo nozīmi veiksmīgā RB globālā projekta īstenošanā. Skaidra lēmumu pieņemšanas sistēma nodrošina, ka lēmumi tiek pieņemti kopīgi, pamatojoties uz precīzu informāciju un, ievērojot projekta īstenošanas mērķus.

“Tas nekas, ka vēl joprojām nav zināms, kur tā trase īsti ies, vai lidosta un centrālā stacija būs iekļauta vai nebūs. Tas ir štruts, varīgs ir kas cits,” viņš komentē un turpina lasīt:

2023. gadā sabiedrība turpināja izstrādāt un pārskatīt savu iekšējo normatīvo regulējumu, lai nodrošinātu tā atbilstību labākajai korporatīvajai un megaprojektu īstenošanas praksei.

“Tātad tas, ko mēs redzam ar RB haosu un iznīcību ir labākā megaprojektu īstenošanas prakse, te melns uz balta uzrakstīts. Kas notiek Latvijā? Izrādās, ka arī Latvijā viss ir vienkārši lieliski, ja ticam RB īstenotājam,” publicists turpina.

2023. gadā Latvijā pabeigta vairāk nekā 110 km garās trases infrastruktūras projektēšana. Pabeigtie plāni ietver ritošā sastāva depo un dzelzceļa tiltu pār Daugavu. ( Tie paši bezjēdzīgie pāļi – Lapsa iekomentē) Rail Baltica Salaspils loģistikas centram saņemtas visas būvatļaujas, būvniecībai nodrošināti 14% no nepieciešamajiem zemes gabaliem, kamēr 31% zemes gabalu atsavināšanas process joprojām nav pabeigts.

Reklāma
Reklāma

Plašāk skaties video.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.