Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

VIDEO. “Es biju vienkārši šokā!” Evita neizpratnē, kādēļ OCTA cena 7 reizes dārgāka?!0

Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “Bez Tabu” video.

Kāda ģimene no Bauskas puses vēlējusies iegādāties obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (OCTA)  polises divām vienas markas un modeļa automašīnām ar teju identiskiem parametriem – izlaiduma gads, reģistrācijas datums u.c.. Taču ģimeni šokējis fakts, ka apdrošināšanas sabiedrība “ERGO” vienai automašīnai noteikusi 7,5 reizes lielāku cenu, nekā otrai automašīnai, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Ģimene lieto divus gandrīz vienāda izlaiduma gada “Volkswagen Transporter (T5)” busiņus. Viens Latvijā reģistrēts 2008. gadā, otrs – 2009. gadā. Evita vēlējusies iegādāties OCTA polisi abiem transportlīdzekļiem. Polišu cenu salīdzināsanas interneta vietnē sameklējusi piedāvājumus.

Ja vienam transportlīdzeklim apdrošināšanas sabiedrība “ERGO” piedāvājusi iegādāties OCTA polisi uz gadu par 72  eiro, otram tika noteikta 7,5 reizes augstāka cena – 537 eiro par OCTA polisi uz gadu.  Evita ir šokēta par OCTA polises cenu: “Es biju vienkārši šokā! Kāpēc viņi [“ERGO”] mani kā klientu tādā sarunvalodā sakot – “atšuj”?”

“Bez Tabu” arī pārliecinās, ka konkrētajam transportlīdzeklim citās apdrošināšanas sabiedrībās polise izmaksātu daudz lētāk, nekā nu noteikusi “ERGO”.

“ERGO” Risku parakstīšanas un produktu attīstības departamenta direktors Ritvars Heniņš raidījumam skaidro: “Pieejami ir ļoti daudz dažādu datu reģistru, kas tiek izmantoti cenošanā, nosakot OCTA cenu. Uz š brīdi, piemēram, “ERGO” izmanto aptuveni 30 prametrus, lai noteiktu ļoti individuālu, speciālu cenu tieši katram klientam. Tiek vērtēts gan klients, gan konkrēts transportlīdzeklis, tieši šajā kombinācijā. Var veidoties situācijas, kad līdzīgiem transportlīdzekļiem var būt atšķirīga cena. Lielākoties tas ir tieši klientu dimensijas dēļ, jo klients var būt ļoti atšķirīgs. Var būt atšķirīgs nobraukums, var atšķirties atlīdzību pieredze, stāžs. Ir ļoti daudz apstākļu, kas ietekmē klienta faktoru.”

Kompānijā “ERGO” dārgāk apdrošināmajam spēkratam ir 8. Bonus malus klase, kamēr lētāk apdrošināmajam busiņam 14. klase. Šī atšķirība arī ietekmējot polises cenu, skaidroja “ERGO” pārstāvis Heniņš. Tomēr Evita stāsta, ka konkrētajam spēkratam Bonus malus klase nav palielinājusies, jo automašīna tiek izmantota retāk nekā otra. Kā īpašnieks spēkratam reģistrēta Evita, savukārt otra transportlīdzekļa īpašnieks ir viņas vīrs.

“ERGO” pārstāvis Heniņš gan atturējās komentēt, kas ietekmējis konkrētā spēkrata OCTA polises cenas kāpumu, vien piebilst, ka “visticamāk kaut kas ir mainījies parametros, kas attiecas uz šo klientu”.

Saistītie raksti

Taujāts, kā skaidrojams fakts, ka citās apdrošināšanas sabiedrībās konkrēto spēkratu iespējams apdrošināt par krietni zemāku cenu, “ERGO”pārstāvis Heniņš atbild: “Apdrošinātāji šīs cenas rēķina ļoti individuāli. Kaut kādos gadījumos mums ir krietni labāka cena, citos gadījumos – dārgāka. Mēs atrodamies brīvā tirgū.”

Latvijas transportlīdzekļu apdrošināšanas birojā (LTAB) savukārt norādīja, ka neiejaucas apdrošinātāju cenu politikā.

Plašāk pievienotājā video.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
“Swedbank”: Covid-19 dēļ radušās izmaiņas mazumtirdzniecībā varētu saglabāties ilgtermiņā
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Mudina Ziemeļu Investīciju banku maksimāli palielināt kreditēšanas apjomus uzņēmumiem
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Martā jau par 2557 personām audzis bezdarbnieku skaits
1 diena

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Tukumā atkritumu pieņemšanas punktā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks
40 minūtes
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Krievija uz laiku slēgs sauszemes robežas
56 minūtes
LE
LETA
Dabā
Svētdien gaidāms sniegs un brāzmains vējš
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
8 stundas
LE
LETA/BNS
Pasaulē
Lietuvā apstiprināts sestais Covid-19 izraisītais nāves gadījums
1 stunda