Ekrānuzņēmums no LNT raidījuma “Degpunktā” video.

VIDEO. Iļja mira pēc sitieniem pie Iļģuciema bāra…Par slepkavību vien piecu gadu cietumsods? 1

Pirms divarpus gadiem Rīgā, Iļģuciemā pēc kautiņa vietējā naktslokālā slimnīcā mira kāds gados jauns vīrietis. Puiša piederīgie visu šo laiku cīnījās par taisnību, līdz lieta nonākusi tiesā. Šo otrdien par smago noziegumu tika pasludināts tiesas spriedums, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

Asiņainie notikumi risinājās 2017. gadā 18.maijā Iļģuciemā – Grīvas ielā, pie naktskluba ”Clubnika” telpām. Tajā naktī klubā satikās divas kompānijas, taču izkalaides laikā jauno vīriešu starpā izcēlās konflikts.

Pēc asas vārdu pārmaiņas toreiz 23 gadus vecais puisis sāka nežēlīgi sist savu vienaudzi Iļju.
CITI ŠOBRĪD LASA

Nodarot vismaz desmit sitienus ar dūrēm un nogāžot oponentu uz dīvāna. Pēc izdarītā sitējs nomierinājās un izgāja uz ielas uzsmēķēt.

Kad piekautais atjēdzās un saprata, ka jūtas slikti, viņš zvanīja neatliekamās palīdzības dienestam. Iespējams, traumas dēļ un esot šoka stāvoklī, Iļja “ātrās palīdzības” mediķiem nevarēja precīzi nosaukt savu atrašanās vietu. Iļja izgāja uz ielas, lai meklētu palīdzību, taču tur vēlreiz satika uzbrucēju. Konfliktētājs nolēma turpināt kautiņu un jau pie bāra telpām divas reizes iesita Iļjam pa seju.

Pēc sitieniem Iļja nokrita uz asfalta un atsitās pret trotuāra apmali, zaudējot samaņu.

Aptuveni nedēļu puiša tuvinieki var teikt dzīvoja slimnīcas palātā, cerot, ka Iļja izdzīvos. Diemžēl tā nenotika, un cietušā tēvs 25. maijā saņēma skumjas ziņas. No gūtajām traumām, to starp galvaskausa lūzumiem un smadzeņu bojājumiem, jaunais vīrietis mira slimnīcas gultā, tā arī nepamostoties no komas. Iļjas pāridarītājs tika aizturēts, sākās tiesas process, kas vilkās vairāk nekā gadu, vēstīja “Degpunktā”.

“Nebija nekāda pamata sist manam dēlam. Sišanu viņš tagad atzina. (…) Uzskatu, ka tā bija vienkārši atriebība,” norādīja mirušā Iļjas tēvs Genādījs.

Šo otrdien Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā atklātā sēdē tika pasludināts Iljas tuviniekiem tik svarīgais un ilgi gaidītais spriedums.

Tiesnese apsūdzēto atzina par vainīgu tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanā, kā rezultātā iestājusies personas nāve, un noteica cietumsoda izciešanas laiku. Turklāt vīrietim bojāgājušā ģimenei bus jāizmaksā morālā kaitējuma kompensācija, kā arī jāsedz juridiskas palīdzības izdevumi.

Apsūdzētajam vīrietim tika piespriests piecu gadu ilgs cietumsods un divus gadus ilga probācijas uzraudzība.

Tāpat viņam būs jāsamaksā mirušā Iļjas ģimenei 20 000 eiro lielu kompensāciju. Apsūdzēto apcietināja tiesas zālē.

Bojāgājušā tuvinieki saprot, ka nekāda kompensācija nevar aizvietot Iļju, taču zaudējuma sāpes mazina apziņa par to, ka izmeklēšana ir pabeigta un novesta līdz loģiskam nobeigumam.

“Beidzot notika taisnīga tiesa. Tomēr ļoti pārsteidz soda izciešanas ilgums, kas tika piespriests. Un tā ir visā Latvijā, ne tikai šīs lietas sakarā. Par vairākām lietām, par slepkavībām soda izciešanas laiks ir aptuveni pieci vai seši gadi. Tas ir pielīdzināms zādzībai. Tiesai labāk redzams, taču mans viedoklis, ka šāds sods neatbilst faktam, ka noslepkavots cilvēks,” norāda Iļjas tēvs.

Reklāma
Reklāma

Plašāk pievienotajā video.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.