FOTO: Ekrānuzņēmums no video

VIDEO. Leģendārajam krievu politiskās satīras seriālam “Puppets” igauņi iedveš jaunu elpu 47

Ideja par šova igauņu versiju ar nosaukumu “Pehmed ja karvased” sākotnēji nākusi no Krievijas. Šovasar Tallinā uzmanības centrā nokļuva jaunas lelles, un šoreiz satīra ir vērsta uz Krievijas politiķiem. “ERR” pētīja, kāpēc politiskās satīras šovs tagad ir krievu valodā un kāpēc Igaunijas politiķiem tiks dota pauze, ziņots err.ee.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
TV24
Kreituse: Pozņaka kungs “nopirka” vietu EP par 400 tūkstošiem eiro. Vai tā ir adekvāta summa?
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams 23
Lasīt citas ziņas

Tiek pieliktas pūles, lai vietnē “YouTube” iedvestu jaunu elpu satīriskajam seriālam “Puppets” (“Kukly”), kas Krievijā pirms dažām desmitgadēm kļuva gluži leģendārs. Kamēr grūdieni joprojām ir vērsti uz Krievijas valdošo eliti, raidījums tiek veidots Igaunijā.

“Aiz visa tā stāv, tā sakot, Krievijas opozīcija; pārsvarā žurnālisti, no kuriem lielākā daļa ir aizbēguši no Krievijas. Cik man zināms, viņi dzīvo Rīgā, Viļņā, Telavivā, bet daži joprojām ir Krievijā,” sacīja “Pehmeds. ja karvased” mākslinieks un režisors Hardi Volmer.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vairāki ar šovu saistīti cilvēki Igaunijā lūguši nenorādīt viņu vārdus, lai nodrošinātu Krievijā dzīvojošo tuvinieku drošību.

Pirmā izrādes “New Puppets” sērija tika uzņemta jūnijā, bet otrā tika publiskota 1. septembrī. Trešās sērijas filmēšana sāksies oktobrī. Šis temps apliecina, ka raidījumam ir jākoncentrējas uz vispārīgākām tēmām, nevis jaunākajām ziņām.

“Viņi pasūtījuši neticami daudz leļļu. Pēdējie trīs kara noziedznieki joprojām ir pie grima mākslinieka – Kadirovs, batuška Kirils un Baltkrievijas kolhoza priekšsēdētājs Lukašenko.

Gaidām, kad tiks sagatavoti mati un uzacis. Kopumā ir 21 varonis,” sacīja Volmers.

Seriāla igauņu versija sākās vien ar piecām lellēm, un skatītājiem tika piedāvāts ieskats Igaunijas politikā 12 gadu garumā. Izrāde beidzās Andrusa Ansipa premjerministra pilnvaru termiņa beigās, ko Gerts Kīlers, viens no scenāristiem, raksturoja kā periodu, kad nekas nenotika.

“Viņi atcēla mūsu izrādi tikai dažus mēnešus pirms Tāvi Reivasa valdības iejaukšanās,” atzīmēja Kīlers un piebilda, ka Igaunijai trūkst savdabīgu un izteiksmīgu politiķu, kas varētu piedalīties šovā.

“Mums ir Kaja Kallasa, daži Helmes ģimenes locekļi un, iespējams, Jirgens Ligi, kas kaut kā izceļas, lai gan tas nav tas, kas bija agrāk,” viņš teica.

Kīleram ir šaubas, vai šova formāts darbotos mūsdienās.

Skandāli un politiķi nāk un iet tik ātri, ka sešus mēnešus pēc marionetes izgatavošanas no tās var nebūt jēgas.

Tomēr ja seriāls atgrieztos animācijas formā, būtu ļoti vienkārši iekļaut [EKRE deputātu] Kertu Kingo uz vienu vai divām sērijām.

Beidzamo 10 gadu laikā aktuālas satīras veidošana ir kļuvusi daudz sarežģītāka. “Mums būtu nepieciešama cita pieeja, jāatrod veids, kā piešķirt skriptam jaunu nozīmi, lai pārliecinātos, ka tas paliek aktuāls arī vairākas dienas pēc tam.”

Reklāma
Reklāma

Lai arī “Pehmed un karvased” pēdējo reizi ēterā bija pirms daudziem gadiem, Kīleram joprojām tiek jautāts par seriāla atgriešanos ikreiz, kad viņš tiekas ar bijušajiem skatītājiem. Tagad ir gan tēma, gan potenciālā publika – šķiet, ka ir pienācis laiks jaunam politiskās satīras šovam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.