Liepājā pirmo reizi tiekas ģimenes, kas atgriezušās no ārzemēm, 11.12.2018.
Liepājā pirmo reizi tiekas ģimenes, kas atgriezušās no ārzemēm, 11.12.2018.
Publicitātes foto: Kurzemes plānošanas reģions

VIDEO. Pirmo reizi tiekas no ārvalstīm uz dzīvi Liepājā atgriezušās ģimenes 0

Pirmo reizi Latvijā šo otrdien, 11.decembrī, notika pasākums, kur satikās, dalījās pieredzē un veidoja jaunas sociālās saites tie, kas no ārvalstīm atgriezušies uz dzīvi Liepājā, tā portālam “La.lv” pavēstīja Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Kristīne Smilga.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu
Lasīt citas ziņas

Unikālo tikšanos organizēja Kurzemes plānošanas reģions kopā ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi, Liepājas pilsētas pašvaldību un “Coworking Liepāja”.

Tieši “Coworking Liepāja” telpās kopumā pulcējās un dažādās aktivitātēs laiku pavadīja vairāk nekā 60 cilvēki – ģimenes ar bērniem vecumā no 1 līdz 14 gadiem. Sanākušie uzklausīja ārvalstnieku pieredzi, atkal uzsākot dzīvi Liepājā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Liepājā pirmo reizi tiekas ģimenes, kas atgriezušās no ārzemēm, 11.12.2018.
Publicitātes foto: Kurzemes plānošanas reģions

“Iecere par pasākumu radās, jo daudzām ģimenēm, kas atgriežas Latvijā pēc ilgstošas prombūtnes, sociālā dzīve jāveido no jauna, turklāt viņi vēlas satikties un dalīties piedzīvotajā dažādu jautājumu risināšanā ar cilvēkiem, kam ir līdzīga pieredze. Priecājos, ka cilvēki atsaucās mūsu aicinājumam un piedalījās šajā unikālajā pasākumā,” atzina Smilga

Redzot, cik viegli raisās sarunas un aizraujoši piet laiks dažādās aktivitātēs, šādus pasākumus noteikti organizēsim vēl gan Liepājā, gan arī citās Kurzemes pilsētās, lai sniegtu ģimenēm iespēju sajust izpratni, atbalstu un īstu kopā būšanu, tā vēl piebilda koordinatore.

Kopš remigrācijas pilotprojekta sākuma – šā gada 1.martā – uz dzīvi Kurzemē atgriezušās gandrīz 60 ģimenes.

No tām 29 sazinājās ar remigrācijas koordinatori pirms atgriešanās, bet 28 ģimenes remigrācijas koordinatori iesaistīja aktuālo jautājumu risināšanā pēc atgriešanās Latvijā.

Kopumā ar Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatori sazinājušies gandrīz 500 cilvēku, lai uzzinātu par iespējām atgriezties uz dzīvi Kurzemē.

Kopš Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) reģionālo remigrācijas koordinatoru tīkla izveides jau vairāk nekā 1100 ģimenes ir sazinājušās ar kādu no pieciem reģionālajiem remigrācijas koordinatoriem ar informācijas pieprasījumiem, no kurām 124 jau ir atgriezušās, bet 110 plāno atgriezties uz dzīvi Latvijā tuvākajā nākotnē.

Visa informācija par remigrācijas pilotprojektu pieejama vietnē, kur arī ar anketas palīdzību iespējams uzdot aktuālos jautājums tiem, kas jau ir atgriezušies vai vēl tikai apsver domu par atgriešanos Latvijā nākotnē.

Par notikušo pasākumu arī vēsta “Kurzemes TV”. Skaties video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.