Latvijā
Rīga

VIDEO. “Rīgas satiksme” dāsni algojusi Rīgas vēlēšanu galveno rīkotāju Kokinu0

Foto: Ieva Makare/LETA

Kļuvis publiski zināms, ka “Rīgas satiksmes” dāsni atalgoto konsultantu vidū bijis arī Rīgas vēlēšanu galvenais organizators Juris Kokins. Viņš trijos gados no uzņēmuma saņēmis 75 000 eiro, kas raisa bažas par vēlēšanu godīgumu. Nils Ušakovs (S) ētikas problēmas šajā situācijā nesaskata, bet Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) nevarīgi rausta plecus, tā šovakar ziņoja “TV3 Ziņas”.

Ušakovs savas pozīcijas Rīgas domes vadībā pēdējās vēlēšanās nosargāja vien ar pāris procentu pārsvaru. Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs ir Juris Kokins. Viņš gadiem ilgi strādāja Ušakova pārraudzītajā “Rīgas satiksmē” par tā saukto “konsultantu”.

Konsultantus, kas no “Rīgas satiksmes” barojās gadiem un kopskaitā bija ap 50, gada beigās izravēja par pagaidu vadītāju ieceltais Anrijs Matīss, kurš pēc pāris mēnešiem gan šo amatu pameta.

TV3 Ziņas zvanīja pašam Kokinam, lai noskaidrotu – ko viņš īsti darīja raibajā “Rīgas satiksmes” konsultantu pulkā, par ko tieši viņš vairāku gadu laikā saņēma 75 000 eiro? Pēc telefona signāla spriežot, Kokina kungs atrodas ārzemēs un šobrīd nevar atbildēt.

CVK vien noplātījusi vien rokas – īsti labi jau nav, bet neko darīt nevaram. “Protams, uzticības jautājums ļoti būtisks. Pašvaldību vēlēšanu locekļi drīkst strādāt citos darbos. Formāli likums pārkāpts nav. Mums nav informācijas, kā bijis. Vēlēšanu komisiju ievēl attiecīgā pašvaldība. Mums ir mazas iespējas ietekmēt viņu izvēli,” tā raidījumam atbildējusi  jaunievēlētā CVK vadītāja Kristīne Bērziņa. Uz jautājumu, vai Bērziņa ir ievākusi ziņas no Kokina kunga, viņa atteica, ka nav bijis tam laika. “Un tiesiski mums nav pamata,” piebilda Bērziņa.

Tiesisks pamats kaut vai sēdes laikā izjautāt Kokinu par viņa mīklaino darbību “Rīgas satiksmē” būtu vien tad, ja Kokina rīcību izvērtēt rosinātu Rīgas dome vai, piemēram, kāds CVK loceklis. Līdz šim neviens par Kokina aktivitātēm interesi nav izrādījis. Pat ne Nacionālās Apvienības virzītais Ritvars Eglājs.

“Šajā situācijā man grūti saskatīt pārkāpumu, ņemot vērā Kokina kunga ilggadējo darbu CVK, viņš to ir pildījis un pilda godprātīgi un atbilstoši augstākajām prasībām. Kokins šajā amatā strādāja, vēl pirms es biju ievēlēts par Rīgas domes priekšsēdētāju. Izteikt šaubas par viņa morāli vai profesionalitāti man nav ne mazākā pamata,” tā raidījumam norādīja Ušakovs.

Kokina piepelnīšanās Ušakova uzraudzītajā kapitālsabiedrībā un reizē balsu skaitīšana Rīgas vēlēšanās pašam Ušakovam šķiet pašsaprotama lieta: “Kādā veidā tas varētu likt šaubīties par viņa objektivitāti?”

2005. gadā Kokins pats kandidēja uz Rīgas domi no Šlesera “Latvijas Pirmās partijas”. Vairāku gadu laikā viņš Šlesera partijai ziedojis 9000 eiro.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Latvijā
Paslēps marihuānu zem policijas auto. Asprātīgi jaunieši liek nobālēt rūdītiem narkotiku dīlieriem 3
14 stundas
LL
Lilija Limane
Latvijā
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1920. gada 28. maijā
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
15 stundas

Lasītākie

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Jāmaksā divreiz vairāk, nekā patērēts. Namu pārvaldnieks ūdens zudumos vaino iedzīvotājus
16 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Premjers Kariņš paziņo, no kā būs atkarīga ierobežojumu mīkstināšana pēc 9.jūnija 1
15 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1930. gada 29. maijā. Orkāns apgāž ābolu vezumu
24 minūtes
LE
LETA
Dabā
Beidzot plus 20 grādi. Taču diena būs vējaina
41 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki tiek sodīti un atstāti bez ienākumiem. Opozīcija kritizē koalīciju 6
12 stundas