Ekonomika
Bizness

VVD pārtrauc līgumu ar “Skonto būvi” par Inčukalna gudrona dīķu sanācijas darbu veikšanu0


Sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbi.
Sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbi.
Foto: LETA

Valsts vides dienests (VVD) nosūtījis SIA “Skonto būve” paziņojumu par līguma izbeigšanu projektā “Vēsturiski piesārņoto vietu “Inčukalna sērskābie gudrona dīķi” sanācijas darbi”, aģentūru LETA informēja VVD pārstāve Jūlija Ņikitina.

VVD ir pieņēmis šādu lēmumu, ņemot vērā uzņēmēja paziņojumus un rīcību, kas vērsta uz līguma saistību nepildīšanu. Rūpīgi izvērtējot alternatīvas, šobrīd līguma izbeigšana VVD ieskatā ir vienīgais risinājums, lai pabeigtu piesārņotās vietas sanāciju un nezaudētu Eiropas Savienības finansējumu.

Komentējot līguma izbeigšanas iemeslus, VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova uzsver, ka “garās un laikietilpīgās sarunās un sarakstēs ar “Skonto būvi” VVD guva pārliecību, ka uzņēmums nespēj un nevēlas pildīt līgumu, tostarp sanācijas darbu veikšanu Ziemeļu dīķī”.

Ģenerāldirektore norāda, ka tieši Ziemeļu dīķis ir galvenais pazemes ūdeņu piesārņojuma avots Inčukalnā. Neveicot vietas sanāciju, valsts riskē zaudēt arī Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu. Līguma izbeigšana nenozīmē šī projekta beigas, tieši pretēji – VVD turpinās darbu pie šī projekta īstenošanas līdz pilnīgai projekta mērķu sasniegšanai, uzsver Koļegova.

Jau ziņots, ka SIA “Skonto būve” iesniegusi prasības pieteikumu tiesā pret VVD saistībā ar neizmaksāto apmaksu par martā veiktajiem darbiem Inčukalna sērskābā gudrona dīķu projektā, aģentūru LETA informēja “Skonto būves” sabiedrisko attiecību pārstāve Ilga Sokolova.
Kā vēsta Sokolova, Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā iesniegts prasības pieteikums par darba samaksas un kavējuma līgumsoda piedziņu 1,85 miljonu eiro apmērā.

Saistītie raksti

Kā ziņots, VVD aizturējis darba samaksas izmaksu 1,8 miljonu eiro apmērā SIA “Skonto būve” par martā veiktajiem sanācijas darbiem Inčukalnā, aģentūrai LETA pastāstīja Ņikitina.

Kā norāda Koļegova, ņemot vērā sarežģījumus projekta līguma izpildē, VVD pieņēmis lēmumu vēlreiz rūpīgi pārbaudīt savulaik “Skonto būvei” izsniegto projekta finanšu garantiju dokumentāciju. Šādu dienesta rīcību paredz projekta līgums, un VVD izmanto savas likumīgās tiesības, skaidro Koļegova.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Latvijā
Jaunā paaudze kopumā kļūst aizvien kreisāka. Publicists Vents Zvaigzne par sabiedrības izaicinājumiem Latvijā un Eiropā 2
Intervija 3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Vecuma pensijas bāzi piedāvā celt līdz 163 eiro. “Esam rīkojušies proaktīvi,” uzsver Petraviča
1 stunda
LE
LETA/BNS
Pasaulē
Ierodoties Lietuvā ar lidmašīnu vai prāmi, visiem pasažieriem būs obligāti jāreģistrējas
46 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Glābšanas darbi Beirūtā: zem drupām meklē cietušos un bojāgājušos
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
“Vasara turpinās!” Toms Bricis videoblogā atvainojas par greizo laika prognozi
1 stunda