Ekonomika
Bizness

VVD pārtrauc līgumu ar “Skonto būvi” par Inčukalna gudrona dīķu sanācijas darbu veikšanu0


Sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbi.
Sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbi.
Foto: LETA

Valsts vides dienests (VVD) nosūtījis SIA “Skonto būve” paziņojumu par līguma izbeigšanu projektā “Vēsturiski piesārņoto vietu “Inčukalna sērskābie gudrona dīķi” sanācijas darbi”, aģentūru LETA informēja VVD pārstāve Jūlija Ņikitina.

VVD ir pieņēmis šādu lēmumu, ņemot vērā uzņēmēja paziņojumus un rīcību, kas vērsta uz līguma saistību nepildīšanu. Rūpīgi izvērtējot alternatīvas, šobrīd līguma izbeigšana VVD ieskatā ir vienīgais risinājums, lai pabeigtu piesārņotās vietas sanāciju un nezaudētu Eiropas Savienības finansējumu.

Komentējot līguma izbeigšanas iemeslus, VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova uzsver, ka “garās un laikietilpīgās sarunās un sarakstēs ar “Skonto būvi” VVD guva pārliecību, ka uzņēmums nespēj un nevēlas pildīt līgumu, tostarp sanācijas darbu veikšanu Ziemeļu dīķī”.

Ģenerāldirektore norāda, ka tieši Ziemeļu dīķis ir galvenais pazemes ūdeņu piesārņojuma avots Inčukalnā. Neveicot vietas sanāciju, valsts riskē zaudēt arī Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu. Līguma izbeigšana nenozīmē šī projekta beigas, tieši pretēji – VVD turpinās darbu pie šī projekta īstenošanas līdz pilnīgai projekta mērķu sasniegšanai, uzsver Koļegova.

Jau ziņots, ka SIA “Skonto būve” iesniegusi prasības pieteikumu tiesā pret VVD saistībā ar neizmaksāto apmaksu par martā veiktajiem darbiem Inčukalna sērskābā gudrona dīķu projektā, aģentūru LETA informēja “Skonto būves” sabiedrisko attiecību pārstāve Ilga Sokolova.
Kā vēsta Sokolova, Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā iesniegts prasības pieteikums par darba samaksas un kavējuma līgumsoda piedziņu 1,85 miljonu eiro apmērā.

Saistītie raksti

Kā ziņots, VVD aizturējis darba samaksas izmaksu 1,8 miljonu eiro apmērā SIA “Skonto būve” par martā veiktajiem sanācijas darbiem Inčukalnā, aģentūrai LETA pastāstīja Ņikitina.

Kā norāda Koļegova, ņemot vērā sarežģījumus projekta līguma izpildē, VVD pieņēmis lēmumu vēlreiz rūpīgi pārbaudīt savulaik “Skonto būvei” izsniegto projekta finanšu garantiju dokumentāciju. Šādu dienesta rīcību paredz projekta līgums, un VVD izmanto savas likumīgās tiesības, skaidro Koļegova.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Rīgas ostā jaunas kokmateriālu eksporta iespējas uz Islandi
1 diena
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Piedzīvojumu ķēde, kas Holandi ļāva ieraudzīt bez tūrista “rozā brillēm”. Pa Eiropu ar fortūna džentlmeņiem
Speciālreportāža 1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Ievērojami sarukuši pa dzelzceļu pārvadāto un Latvijas ostās pārkrauto kravu apjomi
2 dienas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Latvijā
Patiesība par Valsts prezidenta ģimeni, pilsonību un izglītību. Egils Levits atbild uz “Latvijas Avīzes” jautājumiem 18
Intervija 8 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Īsti svētki” Latvijā – 1940 jeb meli, kas nāk no “augstā gala”. Krievijas dezinfomācijas apskats 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Īpašumā Krāslavas novadā atklāj marihuānas audzētavu
35 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Ģenerālprokurors Stukāns: Fakts, ka prokuroriem lietvedība ir vairāki simti lietu, nenorāda patieso to noslodzi
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Pēdējo reizi iespēja ieskatīties Preses nama telpās pirms būvdarbu sākšanas
1 stunda