Digitālajā laikmetā arī iepazīšanās kļuvusi digitāla. Jau gadiem arvien vairāk cilvēku izvēlas otru pusīti meklēt digitāli – sociālajos tīklos un īpašās iepazīšanās vai randiņu lietotnēs.
Digitālajā laikmetā arī iepazīšanās kļuvusi digitāla. Jau gadiem arvien vairāk cilvēku izvēlas otru pusīti meklēt digitāli – sociālajos tīklos un īpašās iepazīšanās vai randiņu lietotnēs.
Foto: Kaspars Grinvalds/SHUTTERSTOCK

Zaļumballes jau sen nav modē! Izmēģinām dažādas iepazīšanās aplikācijas 3

Raivis Šveicars, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Visā Krievijā kaut kas sprāgst un deg. Slaidiņš vieš skaidrību: “Tur darbojas grupējums” 22
Covid-19 viltus vakcinācijas afērā iesaistītie nonāk tiesas zālē – pašmāju reperis un iesaistīts arī dziedošais policists
Pēteris Apinis. Par Līgu Meņģelsoni veselības ministra amatā un Armanda Pučes grāmatu par Raini
Lasīt citas ziņas

 

Sen bija tie laiki, kad pāri iepazīties varēja tikai aci pret aci – zaļumballēs, dažādos svētkos u. c. pasākumos. Jau gadiem arvien vairāk cilvēku izvēlas otru pusīti meklēt digitāli – sociālajos tīklos un īpašās iepazīšanās vai randiņu lietotnēs. Kāpēc gan tās neizmantot? Ja tādu nebūtu, iespējams, daudzi jo­projām būtu vieni.

CITI ŠOBRĪD LASA

 

Pārliecinoši populārākā un slavenākā iepazīšanās lietotne pasaulē ir “Tinder”. Pieteikšanās ir maksimāli vienkārša – jāizvēlas pieteikšanās ar “Google” vai “Facebook” profilu, vai ar tālruņa numuru. Jebkurā gadījumā tālāk jāievada tālruņa numurs, uz kuru sistēma automātiski ģenerē kodu. Esam iekšā!

Sākumā jāizvēlas savs dzimums, seksuālā orientācija, kā arī dzimums, kuru gribi, lai lietotne tev vēlāk piedāvā. Tad jānorāda izglītības iestāde un piecas tavas intereses. Izvēlēties var no jau piedāvātiem variantiem. Vēl var bloķēt cilvēkus, kurus nevēlies sastapt lietotnē, – jāieraksta šo cilvēku telefona numuri. Tas arī viss, taču zinu, ka bildes un apraksts par sevi ir ļoti svarīgs, tāpēc vajadzētu savā profilā augšupielādēt vairāk par vienu bildi, bet aprakstā jāpastāsta kaut kas mazliet vairāk par piecām interesēm un augstskolas nosaukumu.

Pēc tam kad tas viss izdarīts, ekrānā parādās cilvēki, ar kuriem, pēc “Tinder” algoritma uzskata, tev varētu būt labākā saderība. Ja personas bildi “aizmetīsi” pa labi, tas nozīmē, ka būtībā vēlies ar šo cilvēku sākt sarunu. Pa kreisi – nevēlies. Ja cilvēks, ar kuru gribi sākt sarunu, arī tevi “aizmetis” pa labi, tad “Tinder” ļaus sākt privātu čatu. Ir arī cits variants, kā parādīt, ka pretējā puse tev patīk.

Zem bildes ir vairāki simboli. Sirds nozīmē to pašu ko bildes “aizmešana” pa labi, bet krusts nozīmē to pašu ko personas bildes noraidīšana uz kreiso pusi. Bulta apļa formā ļauj atgriezties pie iepriekšējās personas, bet zibens simbols ļauj tevis izveidotajam profilam būt galvenajam neilgu laika brīdi, tādā veidā uzlabojot tava profila sasniedzamību. Visbeidzot zvaigznes simbola nospiešana zem bildes nozīmē, ka persona tev īpaši interesē un viņa šo tavu soli redzēs, vēl pirms būs nospiedusi “patīk” zem tavas bildes.

Ārkārtīgi populāra lietotne ir arī “Badoo”, īpaši krievvalodīgo starpā. Tur iespējams pieteikties ar “Facebook” vai kādu no krievu sociālajiem tīkliem – “VKontakte” vai “Odnoklasniki”. Bet var norādīt arī tikai dzimumu, savu vārdu, e-pastu, ielādēt foto un izvēlēties mērķi – iepazīties, vienkārši parunāties vai ko citu. Tālāk līdzīgi kā “Tinder” gadījumā parādās cilvēku bildes, kurām jāspiež “patīk” vai “nepatīk”. Tāpat var meklēt cilvēkus pēc atrašanās vietas. Kopumā darbības princips ir līdzīgs “Tinder”, bet “Badoo” nav tikai randiņu lietotne, te var arī vienkārši meklēt draugus sarunām.

Lielu popularitāti pēdējā laikā gūst “Bumble”. Pieteikšanās nodrošināta, izmantojot “Facebook” vai tālruņa numuru. Līdzīgi kā “Badoo” gadījumā “Bumble” domāts ne tikai otrās puses meklējumiem, bet arī draudzīgām sarunām vai pat biznesa čatiem – ja izvēlies šo iespēju, tad “Bumble” algoritms tev piedāvās tikai tādus cilvēkus, kuri tev varētu palīdzēt profesionālās karjeras attīstīšanai, jauna darba atrašanai vai līdzīgiem mērķiem. Diezgan interesanti.

SAISTĪTIE RAKSTI

Interesanti ir arī tas, ka “Bumble” pirmo soli jāsper sievietei – ja sievietei tu patīc, viņai tev jāuzraksta pirmajai. Ja tu neatbildēsi 24 stundu laikā, iespēja iepazīties tiks liegta. Arī “Bumble” principā balstās uz “aizmešanu” – bilde pa labi nozīmē, ka tu esi ieinteresēts, pa kreisi nozīmē, ka persona tevi neuzrunāja. Paritinot ekrānu uz leju, iespējams apskatīt vēl citas personas bildes, redzēt intereses u. c. informāciju, ko persona par sevi sniegusi.

Protams, visās trijās lietotnēs ir arī maksas versijas, kuras nodrošina dažādus labumus. Vai tas vajadzīgs? Diez vai, bet, ja tāda iespēja tiek nodrošināta, kāds to noteikti izmanto. Ja runājam par lietotņu izmantošanas ērtumu un pārskatāmību, visas trīs ir ļoti līdzīgas un visai ērti uztveramas, tāpēc jāizmēģina ikviena no tām, lai saprastu savas vēlmes un lietotņu darbības principus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Visā Krievijā kaut kas sprāgst un deg. Slaidiņš vieš skaidrību: “Tur darbojas grupējums” 22
Covid-19 viltus vakcinācijas afērā iesaistītie nonāk tiesas zālē – pašmāju reperis un iesaistīts arī dziedošais policists
Pēteris Apinis. Par Līgu Meņģelsoni veselības ministra amatā un Armanda Pučes grāmatu par Raini
Snigšana nerimsies – tikai pieaugs! Braukšana apgrūtināta. Kad tas mitēsies? 2
VIDEO. Sāk palikt nopietni! Milovs draud Latvijas politiķiem sakarā ar “Doždj” slēgšanu: “Ja jūs paši to nesaprotat, biedri jums paskaidros” 224
Lasīt citas ziņas
Mājsaimniecībām nākamgad nepieaugs maksājums par apkurē izmantojamo gāzi
ASV ģenerālis: Putins karā pret Ukrainu cietis zaudējumus visos virzienos 29
Vai snigšana turpināsies? Laika prognoze piektdienai
VIDEO. Deputāts Kulbergs demonstrē, kā ir strādāt Saeimā cilvēkam, kurš pārvietojas ratiņkrēslā
ASV ģenerālis: Putins karā pret Ukrainu cietis zaudējumus visos virzienos 29
17:22
Māra Libeka: Ždanoka nevarētu aizstāvēt Kremļa intereses Eiropā, ja mūsu valsts politiķiem būtu bijis stingrs mugurkauls
17:21
Mājsaimniecībām nākamgad nepieaugs maksājums par apkurē izmantojamo gāzi
17:16
FOTO. Smalkās vakariņās Megana Mārkla žilbina ar juteklisku vakarkleitu un princeses Diānas gredzenu pirkstā 6
NEPLP lēmums par “Doždj” apraides atļaujas anulēšanu pieņemts vienbalsīgi. Āboliņš skaidro notikumu attīstību
Solovjovs vāciski izmēda ukraiņus un krīt histērijā: “Atriebt mūsējos vajag, raudāsiet pēc tam!” 8
“Sveiks un vesels braucu uz darbu!” Juris Savickis atbild medijiem par viņa nāves viltus ziņām 22
FOTO. No Skroderdienu Ieviņas līdz Antonijai, no aktrises līdz režisorei! Saruna Ditu Lūriņu
Gada inflācija nemainās – novembrī tā joprojām ir 21,8% 5
ASV un Krievija vienojušās apmainīt Graineri pret ieroču tirgoni Viktoru Butu
Visā Krievijā kaut kas sprāgst un deg. Slaidiņš vieš skaidrību: “Tur darbojas grupējums” 22
Kariņš akceptējis visus ministru kandidātus
“Kliba kāja pielikta klāt naudas pelnīšanai!” Kreituse nosauc bezjēdzīgāko amatu valsts pārvaldē 20
Putins: Karš Ukrainā “prasīs kādu laiku” un nepiemirstiet par kodolriskiem! 27
Taisi ragavas ziemā… Eksperti prognozē – cenu kritums kurināmajam nebūšot uz ilgu laiku 4
Arī Igaunijā pārtrauc “Doždj” raidīšanu; tāpat Lietuvā anulēta apraides atļauja 56
Latvijā strādā jau 11 000 Ukrainas iedzīvotāju un aktīvi apgūst latviešu valodu 1
Cipule turpinās darbu NMPD direktores amatā vēl piecus gadus
Bunkus slepkavības lietā celtas apsūdzības trim personām, arestēti līdzekļi 50 miljonu eiro apmērā
Sārts: No “Doždj” slēgšanas lielākais ieguvējs ir Kremlis. Iespējams, komandā ticis iefiltrēts aģents 136
Dzedulis: Pārsteigumi VID ģenerāldirektores lietā
“Mēs varam būt vispievilcīgākā valsts,” ekspertu pārdomas par naudas nākotni un kriptovalūtām
Krievija bija plānojusi anektēt visu Ukrainu līdz šā gada augustam 53
Īlons Masks uz brīdi zaudējis pasaules bagātākā cilvēka statusu “Forbes” sarakstā
VIDEO. “Stress atkal ir mans sabiedrotais…”: TV personība Baiba Sipeniece-Gavare pastāsta, kāpēc decembris rada satraukumu
VIDEO. “Pilna laika tētis esmu jau vairāk nekā trīs gadus”: režisors Miks Ozoliņš uzņēmies rūpes par meitu
Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Signe Mengote