Laukos
Politika

“Zemnieku saeima” aicina pašvaldības atlikt un samazināt NĪN par lauksaimniecībā izmantojamo zemi1


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Biedrība “Zemnieku saeima”, reaģējot uz Covid-19 izraisītās krīzes ekonomiskajām sekām, vēstulē visas Latvijas pašvaldības aicinājusi atlikt un izskatīt iespēju samazināt nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) par lauksaimniecībā izmantojamo zemi, aģentūru LETA informēja biedrībā.

Tāpat “Zemnieku saeima” šonedēļ, 27.aprīlī pašvaldībām nosūtītajā vēstulē aicina nepiemērot nokavējuma naudu par savlaicīgi neveiktiem NĪN maksājumiem 2020.gadā.

Biedrībā atgādina, ka likums “Par nekustamā īpašuma nodokli” paredz pašvaldībām noteikt 90%, 70%, 50% vai 25% apmērā no nekustamā īpašuma nodokļa summas atvieglojumus atsevišķām NĪN maksātāju kategorijām.

Savukārt 20.martā pieņemtais likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” nosaka, ka krīzes skarto nozaru nodokļu maksātājam ir tiesības pieteikties nodokļu samaksas termiņa pagarinājumam, kā arī lūgt piešķirt nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu, ja termiņa kavējums radies Covid-19 rezultātā.

“Latvijas lauksaimniekiem Covid-19 krīzes ietekmē ir jāsaglabā ne tikai konkurētspēja tirgū, bet arī dzīvotspēja ilgtermiņā.

Tāpēc ikviens atbalsts lauksaimniekam ir ļoti būtisks, un kādam tas var būt pat izšķirošs, lai šo krīzes situāciju pārciestu. Ņemot vērā to, ka lauksaimniecības uzņēmumi ir vieni no lielākajiem NĪN nodokļu maksātājiem un darbavietu nodrošinātājiem lauku teritorijās, aicinām pašvaldības spert soli pretī lauksaimniekiem un pielietot likumā paredzēto atvieglojumu,” pauda “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Saistītie raksti

Viņš arī atzinīgi novērtēja tās pašvaldības, kuras jau ir pārcēlušas nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņu un piemērojušas NĪN atlaides par lauksaimniecībā izmantojamo zemi.

“Zemnieku saeima” ir dibināta 1999.gadā, un tās pamatdarbība ir biedru interešu pārstāvēšana, lauksaimniekiem labvēlīgas politikas veidošana, biedru informēšana un izglītošana. Tās biedri ir gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas, kas kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
“Tā šķietami nekaitīgs vienas nakts lietus var atstāt iespaidu uz veselu gadu,” zemnieks Elvis par graudkopību un “knifiem” ražas novākšanā
2 dienas
LA
LA.LV
Laukos
Latvijā attīsta unikālu kaņepju šķirni, pētnieki un zemnieki cer uz nozares attīstību pie mums 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Mežacūku līķos ilgstoši saglabājas Āfrikas cūku mēra vīruss, kas var inficēt
4 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Sports
Islāmticību pieņēmusī Koha paziņojusi par sportistes karjeras beigām 1
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Beirūtā eksplodējusi krava, kas iepriekš bija atradusies uz Krievijas pilsonim piederoša kuģa
Tiešraide 1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Nepatīkams pārsteigums: labdarībai ziedotas drēbes tiek tirgotas internetā
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Pabriks: Degvielas rezerves Latvijai ir tikai “uz papīra”. Krīzes situācijā mēs sev to piegādāt nevarēsim 4
4 stundas
LE
LETA
Veselam
Nosauc vietas, kur Latvijā palielinājies ar Covid-19 saslimušo skaits
2 stundas