Laukos
Politika

“Zemnieku saeima” aicina tirgotājus slēgt līgumus ar vietējiem zemniekiem par jaunās dārzeņu un augļu ražas piegādi0


Kāposts
Kāposts
Kāposts

Biedrība “Zemnieku saeima” aicina tirgotājus slēgt līgumus ar vietējiem zemniekiem par jaunās dārzeņu un augļu ražas piegādi, aģentūru LETA informēja biedrībā.

“Zemnieku saeimas” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš norādīja, ka situācijas tālākā attīstība saistībā ar Covid-19 izplatību Eiropā un pasaulē ir grūti prognozējama.

“Mēs kā lauksaimnieki apzināmies savu primāro uzdevumu nodrošināt Latvijas sabiedrību ar nepieciešamajiem pamata pārtikas produktiem. Tādēļ viens no biedrības “Zemnieku saeima” ierosinājumiem šobrīd ir veikalu tīkliem, kā arī atsevišķiem veikaliem, slēgt līgumus ar Latvijas lauksaimniekiem par jaunās dārzeņu un augļu ražas piegādi regulārai produkcijas nodrošināšanai veikalu plauktos,” pauda Lazdiņš.

Viņš norādīja, ka saimniecības ir izteikušas vēlmi slēgt ilgtermiņa sadarbības līgumus par konkrētiem dārzeņu apmēriem, nepieciešamības gadījumā palielinot konkrētu kultūru, piemēram, kartupeļu, kāpostu, burkānu, biešu un citas dārzeņu platības.

“Zemnieku saeimā” atzina, ka Latvijā starp vietējo dārzeņu audzētājiem un tirgotājiem trūkst ilglaicīgas sadarbības, un dārzeņu audzētāji rudenī lielu daļu produkcijas eksportē, bet pavasarī Latvijā importē produktus no ārvalstīm.

Saistītie raksti

Biedrība aicinājusi arī Zemkopības ministriju iesaistīties un atbalstīt sadarbības līgumu veidošanu starp pārtikas mazumtirdzniecības tīkliem un vietējiem lauksaimniekiem par augļu un dārzeņu piegādēm.

“Zemnieku saeima” ir dibināta 1999.gadā. Biedrības pamatdarbība ir biedru interešu pārstāvēšana, lauksaimniekiem labvēlīgas politikas veidošana, biedru informēšana un izglītošana. Tās biedri ir gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas, kas kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes un saimniecībās nodrošina darbu vairāk nekā 4000 darbinieku.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.