Mobilā versija
+2.6°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
14. maijs, 2013
Drukāt

1643. gada 14. maijā

14maijs_Luijs_22

Pirms 370 gadiem, 1643. gada 14. maijā, sava tēva Francijas karaļa Luija XIII nāves dienā par karalistes valdnieku tikai četru gadu vecumā tika kronēts Luijs XIV, vēlākais leģendārais Saules karalis.

 

Viduslaikos un absolūto monarhiju laikmetā mazgadīgu bērnu pasludināšana par karaļiem nebija nekas neparasts. Faktiski tas nozīmēja, ka valsts grožus savās rokās tur augstajam namam pietuvinātas personas, kas atbilstoši savām interesēm centās mazgadīgo karali jau laikus noskaņot sev par labu. Francijas gadījumā par karalieni reģenti kļuva Luija māte Austrijas Anna. Viņa nekavējoties faktisko varu atdeva “valdošajam ministram” kardinālam Mazarīni, kurš arī nodarbojās ar aktīvu Luija XIV gatavošanu valsts lietām. Pie tām pusauga karali sāka pielaist 13 gadu vecumā. Šis laiks ne vienu reizi vien ticis atainots dažādu rakstnieku darbos, no kuriem pazīstamākie pieder Aleksandram Dimā.

 

Pievienot komentāru

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+