Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
14. maijs, 2013
Drukāt

1643. gada 14. maijā

14maijs_Luijs_22

Pirms 370 gadiem, 1643. gada 14. maijā, sava tēva Francijas karaļa Luija XIII nāves dienā par karalistes valdnieku tikai četru gadu vecumā tika kronēts Luijs XIV, vēlākais leģendārais Saules karalis.

 

Viduslaikos un absolūto monarhiju laikmetā mazgadīgu bērnu pasludināšana par karaļiem nebija nekas neparasts. Faktiski tas nozīmēja, ka valsts grožus savās rokās tur augstajam namam pietuvinātas personas, kas atbilstoši savām interesēm centās mazgadīgo karali jau laikus noskaņot sev par labu. Francijas gadījumā par karalieni reģenti kļuva Luija māte Austrijas Anna. Viņa nekavējoties faktisko varu atdeva “valdošajam ministram” kardinālam Mazarīni, kurš arī nodarbojās ar aktīvu Luija XIV gatavošanu valsts lietām. Pie tām pusauga karali sāka pielaist 13 gadu vecumā. Šis laiks ne vienu reizi vien ticis atainots dažādu rakstnieku darbos, no kuriem pazīstamākie pieder Aleksandram Dimā.

 

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+