Mobilā versija
+1.6°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
22. aprīlis, 2013
Drukāt

1853. gada 22. aprīlī

22apr_Bertiljons_23

Pirms 160 gadiem, 1853. gada 22. aprīlī, Parīzē piedzima nākamais policijas ierēdnis un antropometriskās cilvēka identifikācijas sistēmas izveidotājs Alfonss Bertiljons (1853 – 1914).

 

Bertiljona sistēma, kurā cilvēka personību varēja noteikt pēc roku garuma, galvas formas un tilpuma, ausu, deguna parametriem un vēl veselas antropoloģisku detaļu virknes, radīja apvērsumu 19. gadsimta kriminālistikā. Tā tiek lietota joprojām, bet toreiz bija īpaši nozīmīga, jo identificēšana pēc pirkstu nospiedumiem vēl nepastāvēja. Pedantiskais policijas rakstvedis aptvēra, ka praktizētā noziedznieku reģistrācijas kartīšu sistēma, kas balstījās uz vispārējiem ierakstiem “vidēja auguma” vai “liels deguns”, ir bezjēdzīga un nepieciešams daudz detalizētāks apraksts. Turklāt atklājās, ka antropoloģisko parametru kopumā pastāv sakarības, līdz ar to varēja izdalīt noteiktus cilvēku tipus. Kolēģi sākumā Bertiljonu apsmēja, taču, kad četrus gadus pēc idejas rašanās viņa kartotēka palīdzēja konkrēta noziedznieka atklāšanā, attieksme mainījās un metode tika pieņemta visā pasaulē.

 

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+