Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
13. janvāris, 2015
Drukāt

1905. gada 13. janvārī

13janv_Demonstracija_2

Pirms 110 gadiem, 1905. gada 13. janvārī, Rīgā, Daugavmalā, notika sociāldemokrātu organizētā protesta demonstrācija, kurā piedalījās aptuveni 40 tūkstoši cilvēku.

Demonstranti vēlējās izrādīt solidaritāti ar Pēterburgas strādniekiem, kuru demonstrācija bija apšauta 9. janvārī. Arī Rīgā pie Dzelzs tilta uz demonstrantiem atklāja uguni, nogalinot vairāk nekā 70 un ievainojot aptuveni 200 demonstrantu. Sabiedrībai un pat varas iestādēm tas bija šoks, jo tādu iznākumu nebija gaidījis neviens. Bojāgājušo vidū bija ne tikai strādnieki, bet arī studenti, inteliģences pārstāvji. Ievainoja arī nākamo rakstnieku Antonu Austriņu. Savukārt dzejnieks Jānis Akuraters kā 13. janvāra aculiecinieks uzrakstīja populāro revolucionāro dziesmu “Ar kaujas saucieniem uz lūpām”. Lai arī karavīrus un policiju pēc traģēdijas no Rīgas ielām strauji aizvāca, notikušais bija kā detonators 1905. gada revolūcijas sākumam Latvijā.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+