Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
15. jūlijs, 2014
Drukāt

1924. gada 15. jūlijā

15jul_Auseklitis_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 15. jūlijā, Rīgā pacēlās gaisā tolaik sabiedrībā vēl nepazīstamā virsleitnanta Herberta Cukura pirmā paškonstruētā sporta lidmašīna “C1 “Auseklītis”.

Tā bija otrā neatkarīgajā Latvijā konstruētā un uzbūvēta lidmašīna (pirmā, kas tā paša gada 26. aprīlī pacēlās gaisā, bija Nikolaja Pūliņa “Sprīdītis”). “Jaunākās Ziņas” vēstīja: “Vakar pēc pusdienas lidotājs virsl. Cukurs pacēlās pirmo reizi ar savu jaunbūvēto sporta mašīnu un izdarīja riņķojumus virs aerodroma. Gaisā pēkšņi apstājās lidmašīnas motors, to no jauna palaist neizdevās un lidmašīna krita zemē. Visi bija pārliecināti, ka notiks smaga avārija, bet lidotājs tomēr nosēdās sveiks un vesels. Motorits, kas dzen mašīnu, ir par mazu tāda korpusa nešanai.” “Auseklītis” bija viegls koka, finiera un audekla lidaparāts, drīzāk motoplanieris. Cukurs ar šo trauslo konstrukciju tomēr veica vairāk nekā simts izlidojumu, tajā skaitā priecējot publiku Liepājas pludmalē.

Pievienot komentāru

Vēstījums par vēlmi apšaut līdzcilvēkus mudinājis stādīt potenciālo upuru sarakstus (10)Vēstījums par vēlmi apšaut līdzcilvēkus interneta lietotājus mudinājis stādīt potenciālo upuru sarakstus
No slāpekļskābes skartās apkārtnes evakuētie cilvēki atgriezušies mājās (1)Krustpils novada Civilās un vides aizsardzības speciālists Edgars Līcis sacīja, ka pēc viņa rīcībā esošās informācijas slāpekļskābes noplūdes videi kaitējumu nodarījusi neesot.
Draugiem Facebook Twitter Google+