Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
15. jūlijs, 2014
Drukāt

1924. gada 15. jūlijā

15jul_Auseklitis_2

Pirms 90 gadiem, 1924. gada 15. jūlijā, Rīgā pacēlās gaisā tolaik sabiedrībā vēl nepazīstamā virsleitnanta Herberta Cukura pirmā paškonstruētā sporta lidmašīna “C1 “Auseklītis”.

Tā bija otrā neatkarīgajā Latvijā konstruētā un uzbūvēta lidmašīna (pirmā, kas tā paša gada 26. aprīlī pacēlās gaisā, bija Nikolaja Pūliņa “Sprīdītis”). “Jaunākās Ziņas” vēstīja: “Vakar pēc pusdienas lidotājs virsl. Cukurs pacēlās pirmo reizi ar savu jaunbūvēto sporta mašīnu un izdarīja riņķojumus virs aerodroma. Gaisā pēkšņi apstājās lidmašīnas motors, to no jauna palaist neizdevās un lidmašīna krita zemē. Visi bija pārliecināti, ka notiks smaga avārija, bet lidotājs tomēr nosēdās sveiks un vesels. Motorits, kas dzen mašīnu, ir par mazu tāda korpusa nešanai.” “Auseklītis” bija viegls koka, finiera un audekla lidaparāts, drīzāk motoplanieris. Cukurs ar šo trauslo konstrukciju tomēr veica vairāk nekā simts izlidojumu, tajā skaitā priecējot publiku Liepājas pludmalē.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (62)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Jūra atkāpjas: LA reportāža no Kolkas un Karostas (4)Papildināta. Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas. Sestdien Kolkasragā veidojās interesanti
Draugiem Facebook Twitter Google+