×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2014
Drukāt

1944. gada 6. jūnijā (2)

6jun_Ddiena_2

Pirms 70 gadiem, naktī uz 1944. gada 6. jūniju,  līdz ar vairāk nekā 1000 britu bumbvedēju uzlidojumu Ziemeļfrancijas piekrastei sākās cilvēces vēsturē lielākā desantoperācija – 155 tūkstošu sabiedroto rietumvalstu karavīru izsēšanās Normandijā, kas nozīmēja otrās frontes pret Vāciju atvēršanu Eiropā.

Vēsturē šis brīdis pazīstams kā “D diena” jeb operācija “Overlord”. Tajā piedalījās karavīru vienības ne tikai no ASV, Lielbritānijas un tās domīnijām, bet arī no valstīm, kas cīnījās par savu atbrīvošanu no nacistiem, – Francijas, Beļģijas, Čehoslovākijas, Polijas, Norvēģijas, Nīderlandes, Grieķijas. Operāciju nodrošināja ap 7000 dažādu veidu kuģu un desantlīdzekļu. Pirmajā dienā sabiedrotie zaudēja 12 tūkstošus vīru, no kuriem krita 4414. Vācu zaudējumi bija ap tūkstoti kritušo. Kaujas vietām vērsās ļoti sīvas, taču kopumā vācieši nebija gatavi un arī spējīgi atvairīt grandiozo desantu, kuru tie turklāt nemaz netika gaidījuši Normandijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Pajaut’ajiens: Par ko priec”ajaties?Vai par to,ka Latvie’si ,kas mekl’eja patv”erumu VakarEirop’a no krievu Sarkan’as Armijas uzbrukumiem R’igai un m’usu T’evzemei?Vai priec’ajaties par to,ka Latvie’su le’gion’ari izmis’igi cent’as notur’et “”Kurzemes Katlu”‘,gaidot ang’lu-amerik’a’nu pal’idz’ibu ?Tas,kas notiek Ukrain’a ir tie’ss bo’l’seviku Krievijas turpin’ajums pievienot -“”atbr’ivot”‘ citas tautas no vi’nu suverinit’ates un pak’laut 50 gadu vergu darbam neskaidru m’er’ku labad.S’aciet ta’cu beidzot dom’at.

  • [Alt Gr] taustiņu neesi mēģinājis izmantot?
   Windows vidē, ja ir pareizi uzstādījumi, var arī latviski rakstīt 😉

   Bet raksts ir par DD, nevis “Kurzemes katlu” 😉
   Tiesa, par to arī vajadzētu vairāk informācijas!

Draugiem Facebook Twitter Google+