Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Sestdiena, 29. oktobris, 2016
16. jūlijs, 2015
Drukāt

1945. gada 16. jūlijā

16jul_Atomspradziens_2

Pirms 70 gadiem, 1945. gada 16. jūlijā, ASV Ņūmeksikas štatā, Alamogordo tika īstenota operācija ”Trinity” – pasaulē pirmais kodollādiņa izmēģinājums.

“Manhetenas projekta” gaitā tuksnesī veiktās plutona bumbas sprādziena jauda bija ap 20 kilotonnu – vairāk nekā vēlāk virs Hirosimas detonētajai atombumbai. Līdz ar ”Trinity” pasaulē aizsākās kodollaikmets. Projekta līdzautors fiziķis Roberts Openheimers savās atmiņās raksta, ka visi iespaidīgās eksplozijas liecinieki sapratuši – pasaule vairs nav tāda kā agrāk. Daži smējušies, daži raudājuši, bet vairākums klusējuši. Mūsdienās vieta, kur tika izmēģināts pirmais atomspridzeklis, ietilpst militārajā ASV raķešu poligonā, taču kopš 1965. gada tā oficiāli pasludināta par aizsargājamu vēsturisku vietu un tur uzcelts piemiņas obelisks.

Pievienot komentāru

Rasmusens: Krievija ir norietoša sabiedrība (3)Krievija nav līdere nekam, un tā ir norietoša sabiedrība, aģentūrai BNS, komentējot Krievijas pozīciju pasaules militārajā kontekstā, sacīja bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss
Draugiem Facebook Twitter Google+