Mobilā versija
-2.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
16. jūlijs, 2015
Drukāt

1945. gada 16. jūlijā

16jul_Atomspradziens_2

Pirms 70 gadiem, 1945. gada 16. jūlijā, ASV Ņūmeksikas štatā, Alamogordo tika īstenota operācija ”Trinity” – pasaulē pirmais kodollādiņa izmēģinājums.

“Manhetenas projekta” gaitā tuksnesī veiktās plutona bumbas sprādziena jauda bija ap 20 kilotonnu – vairāk nekā vēlāk virs Hirosimas detonētajai atombumbai. Līdz ar ”Trinity” pasaulē aizsākās kodollaikmets. Projekta līdzautors fiziķis Roberts Openheimers savās atmiņās raksta, ka visi iespaidīgās eksplozijas liecinieki sapratuši – pasaule vairs nav tāda kā agrāk. Daži smējušies, daži raudājuši, bet vairākums klusējuši. Mūsdienās vieta, kur tika izmēģināts pirmais atomspridzeklis, ietilpst militārajā ASV raķešu poligonā, taču kopš 1965. gada tā oficiāli pasludināta par aizsargājamu vēsturisku vietu un tur uzcelts piemiņas obelisks.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+