Mobilā versija
+4.5°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
9. oktobris, 2013
Drukāt

1963. gada 9. oktobrī

Tā bija pirmā un vienīgā viņa vizīte Latvijas teritorijā, kas turklāt notika tikai gadījuma pēc – biezā migla virs Anglijas lika nogaidīt. Lidojuma tālākais galamērķis bija Kuba un Kanāda. Gagarina apstāšanās uz pusotru dienu Rīgā kļuva par vietēja mēroga sensāciju. Kosmonautam ar steigu vajadzēja sniegt intervijas presei, tikties ar Rumbulas militārajā lidlaukā bāzētajiem aviatoriem, krievu skolu skolēniem. Negaidīto viesi atsteidzās sveikt Rīgas pilsētas izpildkomitejas priekšsēdētājs Jānis Pakalns un Latvijas kompartijas vadības pārstāvji. Pievakarē Gagarinam un viņa dzīvesbiedrei Valentīnai organizēja ekskursiju pa Rīgu un Rīgas veikaliem. Tāpat parādīja Brāļu kapus. 10. oktobrī plkst. 10.30 lidmašīna ar pirmo kosmonautu devās prom.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (68)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+