Kultūra
Mūzika

28 gadu vecumā miris džeza mūziķis Toms Lipskis0

Foto: LETA

Pēc smagas slimības 28 gadu vecumā 24. oktobrī mūžībā devies kontrabasists, basģitārists, džeza mūziķis un pedagogs, Latgales patriots Toms Lipskis, ziņo sabiedrisko mediju portāls LSM.lv.

Toms Lipskis absolvējis Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļu, turpat arī pabeidzis maģistrantūru. Viņš darbojās vairākās muzikālās apvienībās, tostarp savā, Toma Lipska kvintetā. Pērn klajā laists “Toms Lipskis Quintet” debijas albums “Holographic Projections”, kura nosaukums latviešu valodā ir “Hologrāfiskās projekcijas”.

Būdams kaismīgs Latgales patriots, mūziķis iniciēja Džeza mūzikas nodaļas veidošanu J. Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā. Kā pedagogs Toms Lipskis darbojās gan J. Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā, gan arī Rīgas Doma kora skolā.

Gitārists Rihards Lībietis norāda, ka ar Tomu bijis pazīstams trīsarpus gadus, un visu šo laiku bijis ļoti iedvesmots un pārsteigts par viņa šķietami nebeidzamo entuziasmu darīt, par viņa dzīvesprieku un gluži vienkārši – patieso sirsnību.

Izsakām līdzjūtību Toma Lipska tuviniekiem, draugiem un kolēģiem.

LA.lv