Kultūra
Mūzika

Lielajā Ģildē bezmaksas koncertu sniegs Sakramento biedrības koris 1

Foto: JVLMA

26. jūnijā plkst. 19 Lielajā Ģildē notiks grandiozs bezmaksas sadraudzības koncerts kurā piedalīsies JVLMA Simfoniskais orķestris, diriģenta Jāņa Stafecka vadībā, Sakramento koris no ASV, diriģenta Donalda Kendrika vadībā un solisti, LA.lv uzzināja JVLMA.

Mākslinieku izpildījumā baudīsim divus monumentālus klasiskās mūzikas skaņdarbus – Fēliksa Mendelszona psalmu Nr.42 un Džoakīno Rosīni “Stabat Mater”.

Sakramento biedrības koris, kas ir viena no izcilākajām izpildītājmākslinieku apvienībām ASV, Latvijā uzstāsies pirmo reizi. Tieši pateicoties diriģentam Donaldam Kendrikam koris var lepoties ar izciliem mākslinieciskiem panākumiem jau divdesmit gadu garumā. Viņš 1996. gadā izveidoja Sakramento Kora biedrību un orķestri, kurā šodien darbojas 180 augsti profesionāli dziedātāji un 55 izcili orķestra mūziķi.

Sakramento koris regulāri uzstājas gan Amerikas labākajās koncertzālēs, gan ārpus tās robežām – Eiropā, Ķīnā un Kanādā. Kora repertuārā ir plaša kormūzikas un simfoniskās mūzikas programma – renesanses mūzika, lielformas romantiskie, mūsdienu mūzika, kā arī koncertsērija “Vitrāžas”, kurā iekļauti skaņdarbi, kuri komponēti atskaņošanai pasaules slavenākajās katedrālēs gan a capella, gan ērģeļu vai nelielu kameransambļu pavadījumā. Koris izdevis piecus kompaktdiskus, kā arī saņēmis daudzus apbalvojumus mūzikas un menedžmenta jomās.

2016. gada augustā JVLMA simfoniskais orķestris jau trešo reizi piedalījās jauniešu orķestru vasaras festivālā Young Euro Classic Berlīnē. 2017. gada pavasarī uz JVLMA simfoniskā orķestra bāzes tika izveidots Baltijas Akadēmiju orķestris jeb BAO, kas apvienoja talantīgākos jaunos mūziķus no visu trīs Baltijas valstu mūzikas augstskolām.

Pateicoties labdaru atbalstam, ieeja koncertos būs bez maksas, ar ielūgumiem, kurus iespējams saņemt visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO: Simtgadē dāvina simts gleznas par pirmskara Latviju
15 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Video: animācijas filmas “Saule brauca debesīs” aizkadrā
15 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Muzikālu sveicienu Latvijai sūta igauņu rakstnieki un mūziķi
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 2
5 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
5 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
3 stundas