×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. februāris, 2016
Drukāt

Āboltiņa atsakās no algas daļas (14)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Politiķe Solvita Āboltiņa (V) atteikusies no likumā noteiktās mēnešalgas daļas par partijas “Vienotība” Saeimas frakcijas priekšsēdētājas pienākumiem, liecina deputātes iesniegums Saeimas Prezidijam.

Iepriekš Āboltiņa bija rosinājusi Saeimai apsvērt iespēju parlamenta deputātiem, kuri vienlaikus ieņem vairākus amatus un uz kuriem attiecas tiesības saņemt paaugstināto atlīdzību, noteikt ierobežojumu saņemt atlīdzību tikai par viena amata pildīšanu. Āboltiņa bez “Vienotības” frakcijas vadītājas posteņa ieņem arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja amatu.

Saeimas Prezidijs pēc politiķes iesnieguma saņemšanas veica grozījumus iekšējā normatīvajā aktā, nosakot, ka deputāts, kurš pilda vairākus amatus, uz kuriem attiecas tiesības saņemt paaugstināto atlīdzību, ir tiesīgs atteikties no vienas vai vairākām likumā minētajām mēnešalgas daļām.

Jau vēstīts, ka iepriekš Āboltiņa iesniegumā norādīja, ka ar pērn pieņemtajiem likuma grozījumiem deputātiem, kuri pilda likumā noteiktus amatus, tika paaugstināti koeficienti, kas piemērojami mēnešalgas daļai par attiecīgo amatu pildīšanu. Politiķe bija konstatējusi, ka vairākiem deputātiem, kuri vienlaikus ieņem vairākus amatus, paaugstinātā atlīdzība par noteiktu amatu pildīšanu tika noteikta un izmaksāta par katra amata pildīšanu.

Tāpēc Āboltiņa aicināja Prezidiju apsvērt iespēju iekšējo normatīvo aktu līmenī noteikt ierobežojumu saņemt atlīdzību tikai par viena amata pildīšanu. Tādējādi tiktu nodrošināta samērīguma principam atbilstoša tiesību normas piemērošana, norādīja “Vienotības” līdere.
Āboltiņa savā iesniegumā atsaucās uz pērn veiktajiem grozījumiem Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā.

Kā ziņots, no 1.janvāra stājās spēkā grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas paredz palielināt Ministru prezidenta, ministru, parlamentāro sekretāru, Saeimas frakciju un komisiju vadītāju algas.

Līdz pagājušajam gadam deputātiem, kuri ieņem dažādus amatus Saeimā, izmaksāja arī mēnešalgas daļu par attiecīgo amatu pildīšanu un to noteica, mēneša vidējās darba samaksas apmēram piemērojot dažādus koeficientus. Saeimas komisijas priekšsēdētājam un frakciju vadītājiem šis koeficients bija 0,43, bet pērn novembrī tika atbalstīts priekšlikums palielināt šo koeficientu līdz 1,39.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Suns zin ko ēdis, drīz būs ārkārtas kongress, tad jau labāk iepriekš bruģēt ceļu. Varbūt izdosies.Manuprāt, Āboltiņas politikas noriets. uū,uū.

 2. Vienotībā iestaigāta taciņa – atteikties no mazumiņa , lai paņemtu ”visu banku” . Viens jau bija tāds … noteikti būs vēl .

 3. Vispirms vajadzēja atteikties no negodīgā ceļā iegūtā mandāta.Jauneklim iznāks nesmukums,ja patiesība nāks gaismā!

 4. Nuja- kautkas tacu jaadara lai apmulkoto liidz naakamajaam veeleeshanaam,ja ne visus,tad vismaz pensionaarus. Tjipa- re kaada es labinja…
  Tfu :@

 5. Nu tas ir tīri manā stilā.
  Kāda jēga? Tad jau arī var nepildīt dažādo amatu pienākumus?
  Deputātiesm ir labi jāpelna, bet vēl labāk arī jāstrādā!! Tad nebūs vajdzīgas Krusttēva vai gāzes vada stipendijas.
  Šobrīd mēs labi redzam, cik “lojāli” kļūst daži deputāti, kad ir jāliberizē gāzes tirgus vai jāieceļ par ministriem personĀži, kas atbilst Krusttēva vēlmēm (ļengani bļodlaižas).

 6. Veltīgi, Solvita!
  Cilvēki nav spējīgi to novērtēt, liela daļa ries tāpat kā traki kranči

 7. Slīpēta gan tā sarkangalvīte.Mīļā neķer nu muļkus,tevi ļoti labi pazīstam un neticam nevienam tavam vārdam.

 8. Āboltiņa nebalsoja par Barikažu Dalibniekiem!!!!!!!

  • Izprintēju , kā kurš deputāts balsoja par Barčas likumprojektu. Barikādniekus atbalsta Saskaņa, bet nacionāļi un Vienotība uzspļāva vecajiem vīriem. Un publiski to arī barijāžu dienās parādīju, lai tauta zin , kas ir kas ; vergs savu darbu padarījis un adjē !!…

 9. Pietiek melot un atstāj savus amatus citiem kas var un grib strādāt. PIETIEK ZAGT UN PAMET IEŅEMAMOS AMATUS . Vajag iesākt pārbaudi kā uzaudzējusi turību par šiem gadiem.

 10. Ja to darītu kāds cits, varbūt noticētu, bet Āboltiņas nevienam vārdam neticu. Kaut kā mēģina izskatīties balta un pūkaina pēc visiem “Ū-ū-ū!”

 11. Pret 600-750 eiro palielinātā koeficienta ieviešanu gan neiebilda! Un pret premjera biedra amatu “Vienotībai”arī!

 12. Kā mēdz teikt: Liela brēka,maza vilna”!

 13. no ta jau pensionariem vieglaka dzive nebus,,kadreiz,ABOLTINA TEICA,pirms savas algas palielinasanas,ka pieliekot ,katram pensionaram pa vienam latam nav jegas ,,,bet pasiem sanaca labi,,,fui pretigi atcereties visus ABOLTINAS izteicienus par pensionariem,,,KAUNS,,

Draugiem Facebook Twitter Google+