Latvijā
Rīga

Acīgs iedzīvotājs palīdz notvert maluzvejnieku1


Attēls no notikuma vietas
Attēls no notikuma vietas
Foto RPP

Sestdien, 14. aprīlī, likumsargi Daugavā notvēruši kādu maluzvejnieku, portālu LA.lv informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Pulksten 9.00 RPP Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki saņēma informāciju no kāda iedzīvotāja, kurš ievērojis zvejnieku velkam no Daugavas, iespējams, nemarķēju zvejas rīku. Uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā policijas motorlaiva.

Policisti, ierodoties norādītajā adresē, sastapa izsaucēju, kurš norādīja precīzu iespējamā pārkāpuma vietu. Uz netālu esošās laipas pamanīts aprakstam atbilstošs kungs un zivīm pilna soma. Savukārt blakus viņa kājām pamanīts pie laipas piestiprināts nemarķēts zvejas tīkls.

Pārbaudot somas saturu, atrastas 13 dažādu sugu zivis. Tāpat no ūdenstilpnes izvilkts 15 metrus garš tīkls. Nelegālais zvejas rīks konfiscēts.

Pārkāpējam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgas atļaujas, aizliegtā vietā, aizliegtā laikā vai ar aizliegtiem rīkiem.

Likums paredz, ka par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma priekšmetus, tai skaitā peldošos līdzekļus ar aprīkojumu, vai bez konfiskācijas.

RPP izsaka pateicību iedzīvotājam, kurš par novēroto pārkāpumu ziņoja policijai. Rīgas kārtības sargi aicina arī citus iedzīvotājus par pamanītām aizdomīgām darbībām ar zvejas rīkiem ūdens tuvumā ziņot RPP pa tālruņiem 28365842, 67518202 vai rakstot uz e-pasta adresi: rpp.ugcan@riga.lv

LA.lv